Grabówka vs Wysokie Mazowieckie — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Grabówka Wysokie Mazowieckie

    W skrócie

    Grabówka
    gmina wiejska ✕
    Wysokie Mazowieckie
    gmina wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina wiejskagmina wiejska
    Powiatbiałostockiwysokomazowiecki
    Województwopodlaskiepodlaskie
    Ludność ranking10 852
    5452
    Powierzchnia (km²) ranking65
    166
    Gęstość (os./km²) ranking167,9
    32,8
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking23,3
    22,9
    Seniorzy (%) ranking16,2
    20,3
    Zmiana ludności (na 1000) ranking0
    0,2
    Saldo migracji (na 1000) ranking40,5
    1,1
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking1,8
    -2,9
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking3,6
    3,5
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking7325
    8413
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking175
    85
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking411
    308
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking124,8
    120,4
    Mieszkania oddane na 1000 ranking28,3
    2,9
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking20,5
    4,2
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking8598—
    Cena domu — mediana ranking655 000
    465 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)91,8
    91
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking0,8
    0,1
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,8
    1,7
    Miejscowości11
    57
    Ulice275
    8
    Punkty adresowe4944
    1827
    Kody pocztowe6
    0
    Szkoły i przedszkola5
    2
    Uczniowie1470
    207
    Odległość do morza (km) ranking280,4
    252,5

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Grabówka czy Wysokie Mazowieckie?

    Więcej mieszkańców ma Grabówka: 10 852, o 99% więcej niż Wysokie Mazowieckie (5452). Powierzchnia: Grabówka — 65 km², Wysokie Mazowieckie — 166 km².

    Gdzie są tańsze domy: Grabówka czy Wysokie Mazowieckie?

    Tańsze domy ma Wysokie Mazowieckie: mediana 465 000 zł (Grabówka: 655 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Grabówka czy Wysokie Mazowieckie?

    Niższe bezrobocie ma Wysokie Mazowieckie: 3,5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Grabówka: 3,6).

    Które miasto jest „starsze”: Grabówka czy Wysokie Mazowieckie?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Wysokie Mazowieckie: 20,3% mieszkańców (Grabówka: 16,2%).

    Które miasto jest bliżej morza: Grabówka czy Wysokie Mazowieckie?

    Wysokie Mazowieckie — 252,5 km w linii prostej od Bałtyku (Grabówka: 280,4 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury