Narewka vs Nurzec-Stacja vs Jaświły — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Nurzec-Stacja: 3324, o 10% więcej niż Narewka (3012).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Narewka: 12 107 zł (Nurzec-Stacja: 8610 zł).
- Niższe bezrobocie ma Narewka: 6 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Nurzec-Stacja: 6).
- Wyższe saldo migracji ma Narewka: -3,3 na 1000 mieszkańców (Nurzec-Stacja: -7,2).
| Narewka gmina wiejska ✕ | Nurzec-Stacja gmina wiejska ✕ | Jaświły gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|---|
| Podstawowe | |||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | hajnowski | siemiatycki | moniecki |
| Województwo | podlaskie | podlaskie | podlaskie |
| Ludność ranking | 3012 | 3324 | 4099 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 339 | 215 | 176 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 8,9 | 15,5 | 23,4 |
| Demografia | |||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 12,3 | 12,4 | 12,7 |
| Seniorzy (%) ranking | 34,8 | 31,6 | 25,4 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -25,9 | -23,5 | -23,1 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -3,3 | -7,2 | -9,3 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -18,6 | -13,2 | -13,9 |
| Praca i finanse | |||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 6 | 6 | 3,1 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 12 107 | 8610 | 10 343 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 79 | 61 | 57 |
| Mieszkania i nieruchomości | |||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 737 | 540 | 374 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 75,4 | 70,1 | 96,1 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 3,7 | 2,4 | 0 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 14,3 | 3,9 | 0,5 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | 250 000 | 248 000 | 196 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — | — |
| Adresy i infrastruktura | |||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 83,9 | 88,8 | 89,7 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 0,6 | 1,7 | 0,3 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,5 | 1,1 | 1,2 |
| Miejscowości | 69 | 41 | 25 |
| Ulice | 57 | 32 | 0 |
| Punkty adresowe | 2486 | 2141 | 1650 |
| Kody pocztowe | 1 | 1 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 2 | 2 | 2 |
| Uczniowie | 225 | 223 | 361 |
| Odległość do morza (km) ranking | 323,8 | 321,8 | 241,5 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Narewka czy Nurzec-Stacja?
Więcej mieszkańców ma Nurzec-Stacja: 3324, o 10% więcej niż Narewka (3012). Powierzchnia: Nurzec-Stacja — 215 km², Narewka — 339 km².
Gdzie są tańsze domy: Narewka czy Nurzec-Stacja?
Tańsze domy ma Nurzec-Stacja: mediana 248 000 zł (Narewka: 250 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Narewka czy Nurzec-Stacja?
Niższe bezrobocie ma Narewka: 6 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Nurzec-Stacja: 6).
Które miasto jest „starsze”: Narewka czy Nurzec-Stacja?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Narewka: 34,8% mieszkańców (Nurzec-Stacja: 31,6%).
Które miasto jest bliżej morza: Narewka czy Nurzec-Stacja?
Nurzec-Stacja — 321,8 km w linii prostej od Bałtyku (Narewka: 323,8 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin