Jedwabne vs Stawiski vs Supraśl — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Stawiski: 5436, o 14% więcej niż Jedwabne (4769).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Stawiski: 12 782 zł (Jedwabne: 8840 zł).
- Niższe bezrobocie ma Jedwabne: 2,6 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Stawiski: 7,5).
- Wyższe saldo migracji ma Jedwabne: -5,9 na 1000 mieszkańców (Stawiski: -7,4).
| Jedwabne gmina miejsko-wiejska ✕ | Stawiski gmina miejsko-wiejska ✕ | Supraśl gmina miejsko-wiejska ✕ | |
|---|---|---|---|
| Podstawowe | |||
| Rodzaj | gmina miejsko-wiejska | gmina miejsko-wiejska | gmina miejsko-wiejska |
| Powiat | łomżyński | kolneński | białostocki |
| Województwo | podlaskie | podlaskie | podlaskie |
| Ludność ranking | 4769 | 5436 | 8188 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 159 | 166 | 124 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 30 | 32,8 | 66,1 |
| Demografia | |||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 16,4 | 15 | 19,8 |
| Seniorzy (%) ranking | 23,9 | 22,6 | 22,8 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -8,1 | -11,1 | -558,4 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -5,9 | -7,4 | 7,1 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -6,3 | -4 | -3,4 |
| Praca i finanse | |||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 2,6 | 7,5 | 3,5 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 8840 | 12 782 | 8315 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 68 | 74 | 117 |
| Mieszkania i nieruchomości | |||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 313 | 316 | 330 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 96,3 | 93,4 | 108,9 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 1 | 1,1 | 7,1 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 3,1 | 1,5 | 7,4 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | 2429 | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | 257 500 | 212 500 | 660 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — | — |
| Adresy i infrastruktura | |||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 91,1 | 87,2 | 90,1 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 0,5 | 2,7 | 0,2 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,3 | 1,6 | 1,9 |
| Miejscowości | 69 | 48 | 33 |
| Ulice | 34 | 41 | 161 |
| Punkty adresowe | 1643 | 1633 | 2723 |
| Kody pocztowe | 1 | 1 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 6 | 4 | 5 |
| Uczniowie | 481 | 507 | 991 |
| Odległość do morza (km) ranking | 217,9 | 203,9 | 279,8 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Jedwabne czy Stawiski?
Więcej mieszkańców ma Stawiski: 5436, o 14% więcej niż Jedwabne (4769). Powierzchnia: Stawiski — 166 km², Jedwabne — 159 km².
Gdzie są tańsze domy: Jedwabne czy Stawiski?
Tańsze domy ma Stawiski: mediana 212 500 zł (Jedwabne: 257 500 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Jedwabne czy Stawiski?
Niższe bezrobocie ma Jedwabne: 2,6 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Stawiski: 7,5).
Które miasto jest „starsze”: Jedwabne czy Stawiski?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Jedwabne: 23,9% mieszkańców (Stawiski: 22,6%).
Które miasto jest bliżej morza: Jedwabne czy Stawiski?
Stawiski — 203,9 km w linii prostej od Bałtyku (Jedwabne: 217,9 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin