Zambrów vs Wysokie Mazowieckie — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Zambrów Wysokie Mazowieckie

    W skrócie

    Zambrów
    gmina miejska ✕
    Wysokie Mazowieckie
    gmina miejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejskagmina miejska
    Powiatzambrowskiwysokomazowiecki
    Województwopodlaskiepodlaskie
    Ludność ranking20 503
    8915
    Powierzchnia (km²) ranking19
    15
    Gęstość (os./km²) ranking1078
    585
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking16,7
    18,8
    Seniorzy (%) ranking26,2
    25,5
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-8
    -8,7
    Saldo migracji (na 1000) ranking-6,4
    -9,1
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-1,8
    1,8
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking6,4
    5,4
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking7192
    10 585
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking105
    139
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking436
    443
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking63,6
    80,2
    Mieszkania oddane na 1000 ranking10,4
    9,2
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking0,8
    1,3
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking7468—
    Cena domu — mediana ranking815 000—
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)73,1
    84,8
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking8,6
    4,1
    Średnia liczba kondygnacji ranking2,3
    2,2
    Miejscowości2
    1
    Ulice85
    85
    Punkty adresowe2255
    1963
    Kody pocztowe1
    2
    Szkoły i przedszkola23
    16
    Uczniowie4677
    3568
    Odległość do morza (km) ranking237,4
    255,1

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Zambrów czy Wysokie Mazowieckie?

    Więcej mieszkańców ma Zambrów: 20 503, 2,3 razy więcej niż Wysokie Mazowieckie (8915). Powierzchnia: Zambrów — 19 km², Wysokie Mazowieckie — 15 km².

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Zambrów czy Wysokie Mazowieckie?

    Niższe bezrobocie ma Wysokie Mazowieckie: 5,4 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Zambrów: 6,4).

    Które miasto jest „starsze”: Zambrów czy Wysokie Mazowieckie?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Zambrów: 26,2% mieszkańców (Wysokie Mazowieckie: 25,5%).

    Które miasto jest bliżej morza: Zambrów czy Wysokie Mazowieckie?

    Zambrów — 237,4 km w linii prostej od Bałtyku (Wysokie Mazowieckie: 255,1 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury