Koziegłowy vs Żarki — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Koziegłowy Żarki

    W skrócie

    Koziegłowy
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Żarki
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejsko-wiejskagmina miejsko-wiejska
    Powiatmyszkowskimyszkowski
    Województwośląskieśląskie
    Ludność ranking14 007
    8123
    Powierzchnia (km²) ranking160
    101
    Gęstość (os./km²) ranking87,8
    80,4
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking16,9
    17,7
    Seniorzy (%) ranking26,1
    25
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-4
    -0,6
    Saldo migracji (na 1000) ranking2,4
    6,4
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-5,8
    -5,3
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking3
    4,1
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking8069
    8079
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking142
    138
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking388
    395
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking105,5
    92,4
    Mieszkania oddane na 1000 ranking3,3
    4,1
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking8,7
    7,8
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking——
    Cena domu — mediana ranking285 000
    270 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)89,7
    88,2
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking0,1
    0,2
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,7
    1,5
    Miejscowości85
    32
    Ulice261
    169
    Punkty adresowe8696
    3857
    Kody pocztowe1
    2
    Szkoły i przedszkola11
    13
    Uczniowie1621
    1541
    Odległość do morza (km) ranking414,9
    414,1

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Koziegłowy czy Żarki?

    Więcej mieszkańców ma Koziegłowy: 14 007, o 72% więcej niż Żarki (8123). Powierzchnia: Koziegłowy — 160 km², Żarki — 101 km².

    Gdzie są tańsze domy: Koziegłowy czy Żarki?

    Tańsze domy ma Żarki: mediana 270 000 zł (Koziegłowy: 285 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Koziegłowy czy Żarki?

    Niższe bezrobocie ma Koziegłowy: 3 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Żarki: 4,1).

    Które miasto jest „starsze”: Koziegłowy czy Żarki?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Koziegłowy: 26,1% mieszkańców (Żarki: 25%).

    Które miasto jest bliżej morza: Koziegłowy czy Żarki?

    Żarki — 414,1 km w linii prostej od Bałtyku (Koziegłowy: 414,9 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury