Krupski Młyn vs Koszarawa — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Krupski Młyn: 2924, o 35% więcej niż Koszarawa (2171).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Koszarawa: 13 870 zł (Krupski Młyn: 11 974 zł).
- Niższe bezrobocie ma Krupski Młyn: 2,8 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Koszarawa: 4,7).
- Wyższe saldo migracji ma Koszarawa: -4,6 na 1000 mieszkańców (Krupski Młyn: -9,6).
| Krupski Młyn gmina wiejska ✕ | Koszarawa gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | tarnogórski | żywiecki |
| Województwo | śląskie | śląskie |
| Ludność ranking | 2924 | 2171 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 39 | 31 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 74,7 | 69,1 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 16,2 | 16,7 |
| Seniorzy (%) ranking | 26,6 | 24,5 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -15,2 | -15,9 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -9,6 | -4,6 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -11,3 | -6,9 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 2,8 | 4,7 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 11 974 | 13 870 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 115 | 93 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 430 | 502 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 68,6 | 82,7 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 1 | 4,1 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 3,1 | 7,8 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | 4236 | — |
| Cena domu — mediana ranking | 667 500 | 279 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | 71 | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 67,3 | 89 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 17,8 | 0,2 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,8 | 2 |
| Miejscowości | 6 | 32 |
| Ulice | 49 | 0 |
| Punkty adresowe | 655 | 1243 |
| Kody pocztowe | 1 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 7 | 6 |
| Uczniowie | 360 | 725 |
| Odległość do morza (km) ranking | 420,3 | 522,6 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Krupski Młyn czy Koszarawa?
Więcej mieszkańców ma Krupski Młyn: 2924, o 35% więcej niż Koszarawa (2171). Powierzchnia: Krupski Młyn — 39 km², Koszarawa — 31 km².
Gdzie są tańsze domy: Krupski Młyn czy Koszarawa?
Tańsze domy ma Koszarawa: mediana 279 000 zł (Krupski Młyn: 667 500 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Krupski Młyn czy Koszarawa?
Niższe bezrobocie ma Krupski Młyn: 2,8 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Koszarawa: 4,7).
Które miasto jest „starsze”: Krupski Młyn czy Koszarawa?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Krupski Młyn: 26,6% mieszkańców (Koszarawa: 24,5%).
Które miasto jest bliżej morza: Krupski Młyn czy Koszarawa?
Krupski Młyn — 420,3 km w linii prostej od Bałtyku (Koszarawa: 522,6 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin