Irządze vs Krupski Młyn — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Krupski Młyn: 2924, o 18% więcej niż Irządze (2477).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Krupski Młyn: 11 974 zł (Irządze: 9548 zł).
- Niższe bezrobocie ma Krupski Młyn: 2,8 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Irządze: 2,9).
- Wyższe saldo migracji ma Irządze: -2,4 na 1000 mieszkańców (Krupski Młyn: -9,6).
| Irządze gmina wiejska ✕ | Krupski Młyn gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | zawierciański | tarnogórski |
| Województwo | śląskie | śląskie |
| Ludność ranking | 2477 | 2924 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 71 | 39 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 34,9 | 74,7 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 16,4 | 16,2 |
| Seniorzy (%) ranking | 27,6 | 26,6 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -2,4 | -15,2 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -2,4 | -9,6 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -2,8 | -11,3 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 2,9 | 2,8 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 9548 | 11 974 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 85 | 115 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 392 | 430 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 92,9 | 68,6 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 1,2 | 1 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 2,4 | 3,1 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | 4236 |
| Cena domu — mediana ranking | — | 667 500 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | 71 |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 82,2 | 67,3 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 0,1 | 17,8 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,4 | 1,8 |
| Miejscowości | 52 | 6 |
| Ulice | 0 | 49 |
| Punkty adresowe | 1219 | 655 |
| Kody pocztowe | 1 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 1 | 7 |
| Uczniowie | 267 | 360 |
| Odległość do morza (km) ranking | 415,7 | 420,3 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Irządze czy Krupski Młyn?
Więcej mieszkańców ma Krupski Młyn: 2924, o 18% więcej niż Irządze (2477). Powierzchnia: Krupski Młyn — 39 km², Irządze — 71 km².
Gdzie jest niższe bezrobocie: Irządze czy Krupski Młyn?
Niższe bezrobocie ma Krupski Młyn: 2,8 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Irządze: 2,9).
Które miasto jest „starsze”: Irządze czy Krupski Młyn?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Irządze: 27,6% mieszkańców (Krupski Młyn: 26,6%).
Które miasto jest bliżej morza: Irządze czy Krupski Młyn?
Irządze — 415,7 km w linii prostej od Bałtyku (Krupski Młyn: 420,3 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin