Masłów vs Górno vs Miedziana Góra — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Masłów Górno Miedziana Góra

    W skrócie

    Masłów
    gmina wiejska ✕
    Górno
    gmina wiejska ✕
    Miedziana Góra
    gmina wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina wiejskagmina wiejskagmina wiejska
    Powiatkieleckikieleckikielecki
    Województwoświętokrzyskieświętokrzyskieświętokrzyskie
    Ludność ranking12 073
    15 302
    12 683
    Powierzchnia (km²) ranking86
    83
    71
    Gęstość (os./km²) ranking141,1
    184
    178,3
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking20
    20,8
    19,3
    Seniorzy (%) ranking19,7
    17,7
    20,4
    Zmiana ludności (na 1000) ranking5,3
    4,5
    4,4
    Saldo migracji (na 1000) ranking7,3
    4,8
    4,3
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-1
    -0,9
    -1,3
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking3,2
    2,9
    3,4
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking7204
    8046
    7193
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking135
    107
    125
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking325
    258
    285
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking110,5
    111,8
    110,9
    Mieszkania oddane na 1000 ranking11,6
    4,8
    7,2
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking11,2
    26,9
    8,7
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking7800
    —6850
    Cena domu — mediana ranking940 500
    720 000
    635 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking———
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)90,2
    92,1
    93,2
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking1,3
    1,1
    0,5
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,8
    1,8
    1,8
    Miejscowości49
    63
    45
    Ulice118
    150
    168
    Punkty adresowe4257
    4795
    4171
    Kody pocztowe2
    4
    1
    Szkoły i przedszkola9
    16
    5
    Uczniowie1015
    2004
    1308
    Odległość do morza (km) ranking396,6
    402
    388,7

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Masłów czy Górno?

    Więcej mieszkańców ma Górno: 15 302, o 27% więcej niż Masłów (12 073). Powierzchnia: Górno — 83 km², Masłów — 86 km².

    Gdzie są tańsze domy: Masłów czy Górno?

    Tańsze domy ma Górno: mediana 720 000 zł (Masłów: 940 500 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Masłów czy Górno?

    Niższe bezrobocie ma Górno: 2,9 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Masłów: 3,2).

    Które miasto jest „starsze”: Masłów czy Górno?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Masłów: 19,7% mieszkańców (Górno: 17,7%).

    Które miasto jest bliżej morza: Masłów czy Górno?

    Masłów — 396,6 km w linii prostej od Bałtyku (Górno: 402 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury