Masłów vs Górno vs Kielce — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Górno: 15 302, o 27% więcej niż Masłów (12 073).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Górno: 8046 zł (Masłów: 7204 zł).
- Niższe bezrobocie ma Górno: 2,9 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Masłów: 3,2).
- Wyższe saldo migracji ma Masłów: +7,3 na 1000 mieszkańców (Górno: +4,8).
| Masłów gmina wiejska ✕ | Górno gmina wiejska ✕ | Kielce gmina miejska ✕ | |
|---|---|---|---|
| Podstawowe | |||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska | gmina miejska |
| Powiat | kielecki | kielecki | Kielce |
| Województwo | świętokrzyskie | świętokrzyskie | świętokrzyskie |
| Ludność ranking | 12 073 | 15 302 | 178 837 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 86 | 83 | 110 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 141,1 | 184 | 1631 |
| Demografia | |||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 20 | 20,8 | 15,5 |
| Seniorzy (%) ranking | 19,7 | 17,7 | 28,9 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | 5,3 | 4,5 | -9,4 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | 7,3 | 4,8 | -3,3 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -1 | -0,9 | -5,6 |
| Praca i finanse | |||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 3,2 | 2,9 | 5,1 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 7204 | 8046 | 12 482 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 135 | 107 | 180 |
| Mieszkania i nieruchomości | |||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 325 | 258 | 529 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 110,5 | 111,8 | 59,6 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 11,6 | 4,8 | 5,8 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 11,2 | 26,9 | 2,9 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | 7800 | — | 9285 |
| Cena domu — mediana ranking | 940 500 | 720 000 | 682 500 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — | — |
| Adresy i infrastruktura | |||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 90,2 | 92,1 | 77 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 1,3 | 1,1 | 11,9 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,8 | 1,8 | 2,3 |
| Miejscowości | 49 | 63 | 73 |
| Ulice | 118 | 150 | 666 |
| Punkty adresowe | 4257 | 4795 | 19 343 |
| Kody pocztowe | 2 | 4 | 480 |
| Szkoły i przedszkola | 9 | 16 | 297 |
| Uczniowie | 1015 | 2004 | 45 321 |
| Odległość do morza (km) ranking | 396,6 | 402 | 399,1 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Masłów czy Górno?
Więcej mieszkańców ma Górno: 15 302, o 27% więcej niż Masłów (12 073). Powierzchnia: Górno — 83 km², Masłów — 86 km².
Gdzie są tańsze domy: Masłów czy Górno?
Tańsze domy ma Górno: mediana 720 000 zł (Masłów: 940 500 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Masłów czy Górno?
Niższe bezrobocie ma Górno: 2,9 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Masłów: 3,2).
Które miasto jest „starsze”: Masłów czy Górno?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Masłów: 19,7% mieszkańców (Górno: 17,7%).
Które miasto jest bliżej morza: Masłów czy Górno?
Masłów — 396,6 km w linii prostej od Bałtyku (Górno: 402 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin