Masłów vs Miedziana Góra — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Masłów Miedziana Góra

    W skrócie

    Masłów
    gmina wiejska ✕
    Miedziana Góra
    gmina wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina wiejskagmina wiejska
    Powiatkieleckikielecki
    Województwoświętokrzyskieświętokrzyskie
    Ludność ranking12 073
    12 683
    Powierzchnia (km²) ranking86
    71
    Gęstość (os./km²) ranking141,1
    178,3
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking20
    19,3
    Seniorzy (%) ranking19,7
    20,4
    Zmiana ludności (na 1000) ranking5,3
    4,4
    Saldo migracji (na 1000) ranking7,3
    4,3
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-1
    -1,3
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking3,2
    3,4
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking7204
    7193
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking135
    125
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking325
    285
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking110,5
    110,9
    Mieszkania oddane na 1000 ranking11,6
    7,2
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking11,2
    8,7
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking7800
    6850
    Cena domu — mediana ranking940 500
    635 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)90,2
    93,2
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking1,3
    0,5
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,8
    1,8
    Miejscowości49
    45
    Ulice118
    168
    Punkty adresowe4257
    4171
    Kody pocztowe2
    1
    Szkoły i przedszkola9
    5
    Uczniowie1015
    1308
    Odległość do morza (km) ranking396,6
    388,7

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Masłów czy Miedziana Góra?

    Więcej mieszkańców ma Miedziana Góra: 12 683, o 5% więcej niż Masłów (12 073). Powierzchnia: Miedziana Góra — 71 km², Masłów — 86 km².

    Gdzie są tańsze mieszkania: Masłów czy Miedziana Góra?

    Tańsze mieszkania ma Miedziana Góra: mediana 6850 zł/m² (Masłów: 7800 zł/m², o 14% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.

    Gdzie są tańsze domy: Masłów czy Miedziana Góra?

    Tańsze domy ma Miedziana Góra: mediana 635 000 zł (Masłów: 940 500 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Masłów czy Miedziana Góra?

    Niższe bezrobocie ma Masłów: 3,2 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Miedziana Góra: 3,4).

    Które miasto jest „starsze”: Masłów czy Miedziana Góra?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Miedziana Góra: 20,4% mieszkańców (Masłów: 19,7%).

    Które miasto jest bliżej morza: Masłów czy Miedziana Góra?

    Miedziana Góra — 388,7 km w linii prostej od Bałtyku (Masłów: 396,6 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury