Ruda Maleniecka vs Tarłów — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Ruda Maleniecka Tarłów

    W skrócie

    Ruda Maleniecka
    gmina wiejska ✕
    Tarłów
    gmina wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina wiejskagmina wiejska
    Powiatkoneckiopatowski
    Województwoświętokrzyskieświętokrzyskie
    Ludność ranking2792
    4495
    Powierzchnia (km²) ranking110
    163
    Gęstość (os./km²) ranking25,4
    27,5
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking14,7
    14,3
    Seniorzy (%) ranking29,9
    28,9
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-11,7
    -13
    Saldo migracji (na 1000) ranking-2,1
    -2,4
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-7,9
    -10
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking8,2
    9,5
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking9697
    8768
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking81
    82
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking528
    461
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking72,4
    74,9
    Mieszkania oddane na 1000 ranking4,3
    2
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking5,7
    3,6
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking——
    Cena domu — mediana ranking175 000
    90 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)92
    93,7
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking0,4
    0,3
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,4
    1,3
    Miejscowości56
    71
    Ulice0
    14
    Punkty adresowe1659
    2119
    Kody pocztowe1
    1
    Szkoły i przedszkola2
    6
    Uczniowie259
    360
    Odległość do morza (km) ranking362,4
    407,3

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Ruda Maleniecka czy Tarłów?

    Więcej mieszkańców ma Tarłów: 4495, o 61% więcej niż Ruda Maleniecka (2792). Powierzchnia: Tarłów — 163 km², Ruda Maleniecka — 110 km².

    Gdzie są tańsze domy: Ruda Maleniecka czy Tarłów?

    Tańsze domy ma Tarłów: mediana 90 000 zł (Ruda Maleniecka: 175 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Ruda Maleniecka czy Tarłów?

    Niższe bezrobocie ma Ruda Maleniecka: 8,2 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Tarłów: 9,5).

    Które miasto jest „starsze”: Ruda Maleniecka czy Tarłów?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Ruda Maleniecka: 29,9% mieszkańców (Tarłów: 28,9%).

    Które miasto jest bliżej morza: Ruda Maleniecka czy Tarłów?

    Ruda Maleniecka — 362,4 km w linii prostej od Bałtyku (Tarłów: 407,3 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury