Iwaniska vs Ćmielów — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Ćmielów: 6502, o 9% więcej niż Iwaniska (5953).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Iwaniska: 9754 zł (Ćmielów: 7231 zł).
- Niższe bezrobocie ma Ćmielów: 7,7 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Iwaniska: 12,9).
- Wyższe saldo migracji ma Ćmielów: -5,1 na 1000 mieszkańców (Iwaniska: -7,2).
| Iwaniska gmina miejsko-wiejska ✕ | Ćmielów gmina miejsko-wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina miejsko-wiejska | gmina miejsko-wiejska |
| Powiat | opatowski | ostrowiecki |
| Województwo | świętokrzyskie | świętokrzyskie |
| Ludność ranking | 5953 | 6502 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 105 | 118 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 56,8 | 55,1 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 16,8 | 15,1 |
| Seniorzy (%) ranking | 24,1 | 28,7 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -14,6 | -22,6 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -7,2 | -5,1 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -6,6 | -12,6 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 12,9 | 7,7 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 9754 | 7231 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 73 | 86 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 354 | 426 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 87,1 | 73,6 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 2,5 | 1,5 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 2,4 | 4,3 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | 125 000 | 150 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 91,6 | 93,2 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 0,1 | 0,9 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,4 | 1,3 |
| Miejscowości | 89 | 57 |
| Ulice | 20 | 43 |
| Punkty adresowe | 2321 | 2765 |
| Kody pocztowe | 1 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 4 | 4 |
| Uczniowie | 591 | 480 |
| Odległość do morza (km) ranking | 425,6 | 413,1 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Iwaniska czy Ćmielów?
Więcej mieszkańców ma Ćmielów: 6502, o 9% więcej niż Iwaniska (5953). Powierzchnia: Ćmielów — 118 km², Iwaniska — 105 km².
Gdzie są tańsze domy: Iwaniska czy Ćmielów?
Tańsze domy ma Iwaniska: mediana 125 000 zł (Ćmielów: 150 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Iwaniska czy Ćmielów?
Niższe bezrobocie ma Ćmielów: 7,7 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Iwaniska: 12,9).
Które miasto jest „starsze”: Iwaniska czy Ćmielów?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Ćmielów: 28,7% mieszkańców (Iwaniska: 24,1%).
Które miasto jest bliżej morza: Iwaniska czy Ćmielów?
Ćmielów — 413,1 km w linii prostej od Bałtyku (Iwaniska: 425,6 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin