Ożarów vs Ćmielów — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Ożarów: 9783, o 50% więcej niż Ćmielów (6502).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Ożarów: 9429 zł (Ćmielów: 7231 zł).
- Niższe bezrobocie ma Ćmielów: 7,7 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Ożarów: 8,7).
- Wyższe saldo migracji ma Ćmielów: -5,1 na 1000 mieszkańców (Ożarów: -7,6).
| Ożarów gmina miejsko-wiejska ✕ | Ćmielów gmina miejsko-wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina miejsko-wiejska | gmina miejsko-wiejska |
| Powiat | opatowski | ostrowiecki |
| Województwo | świętokrzyskie | świętokrzyskie |
| Ludność ranking | 9783 | 6502 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 183 | 118 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 53,4 | 55,1 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 15 | 15,1 |
| Seniorzy (%) ranking | 27,8 | 28,7 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -18,2 | -22,6 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -7,6 | -5,1 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -11 | -12,6 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 8,7 | 7,7 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 9429 | 7231 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 84 | 86 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 416 | 426 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 73 | 73,6 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 0,9 | 1,5 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 1 | 4,3 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | 259 500 | 150 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 89,4 | 93,2 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 1,9 | 0,9 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,4 | 1,3 |
| Miejscowości | 81 | 57 |
| Ulice | 65 | 43 |
| Punkty adresowe | 3377 | 2765 |
| Kody pocztowe | 1 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 19 | 4 |
| Uczniowie | 1613 | 480 |
| Odległość do morza (km) ranking | 417,3 | 413,1 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Ożarów czy Ćmielów?
Więcej mieszkańców ma Ożarów: 9783, o 50% więcej niż Ćmielów (6502). Powierzchnia: Ożarów — 183 km², Ćmielów — 118 km².
Gdzie są tańsze domy: Ożarów czy Ćmielów?
Tańsze domy ma Ćmielów: mediana 150 000 zł (Ożarów: 259 500 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Ożarów czy Ćmielów?
Niższe bezrobocie ma Ćmielów: 7,7 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Ożarów: 8,7).
Które miasto jest „starsze”: Ożarów czy Ćmielów?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Ćmielów: 28,7% mieszkańców (Ożarów: 27,8%).
Które miasto jest bliżej morza: Ożarów czy Ćmielów?
Ćmielów — 413,1 km w linii prostej od Bałtyku (Ożarów: 417,3 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin