Ćmielów vs Radoszyce — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Ćmielów Radoszyce

    W skrócie

    Ćmielów
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Radoszyce
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejsko-wiejskagmina miejsko-wiejska
    Powiatostrowieckikonecki
    Województwoświętokrzyskieświętokrzyskie
    Ludność ranking6502
    7931
    Powierzchnia (km²) ranking118
    147
    Gęstość (os./km²) ranking55,1
    54,1
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking15,1
    16,8
    Seniorzy (%) ranking28,7
    25
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-22,6
    -12,2
    Saldo migracji (na 1000) ranking-5,1
    -4,2
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-12,6
    -7,2
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking7,7
    6,3
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking7231
    9113
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking86
    91
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking426
    375
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking73,6
    85
    Mieszkania oddane na 1000 ranking1,5
    3,2
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking4,3
    4,2
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking——
    Cena domu — mediana ranking150 000
    153 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)93,2
    91,8
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking0,9
    0
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,3
    1,5
    Miejscowości57
    85
    Ulice43
    32
    Punkty adresowe2765
    3300
    Kody pocztowe1
    1
    Szkoły i przedszkola4
    11
    Uczniowie480
    1874
    Odległość do morza (km) ranking413,1
    371,2

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Ćmielów czy Radoszyce?

    Więcej mieszkańców ma Radoszyce: 7931, o 22% więcej niż Ćmielów (6502). Powierzchnia: Radoszyce — 147 km², Ćmielów — 118 km².

    Gdzie są tańsze domy: Ćmielów czy Radoszyce?

    Tańsze domy ma Ćmielów: mediana 150 000 zł (Radoszyce: 153 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Ćmielów czy Radoszyce?

    Niższe bezrobocie ma Radoszyce: 6,3 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Ćmielów: 7,7).

    Które miasto jest „starsze”: Ćmielów czy Radoszyce?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Ćmielów: 28,7% mieszkańców (Radoszyce: 25%).

    Które miasto jest bliżej morza: Ćmielów czy Radoszyce?

    Radoszyce — 371,2 km w linii prostej od Bałtyku (Ćmielów: 413,1 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury