Rytwiany vs Łubnice — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Rytwiany: 6183, o 61% więcej niż Łubnice (3839).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Łubnice: 9990 zł (Rytwiany: 7678 zł).
- Niższe bezrobocie ma Łubnice: 3,8 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Rytwiany: 4,5).
- Wyższe saldo migracji ma Rytwiany: -1 na 1000 mieszkańców (Łubnice: -2,1).
| Rytwiany gmina wiejska ✕ | Łubnice gmina wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina wiejska | gmina wiejska |
| Powiat | staszowski | staszowski |
| Województwo | świętokrzyskie | świętokrzyskie |
| Ludność ranking | 6183 | 3839 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 126 | 84 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 49,1 | 45,6 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 16,6 | 16,9 |
| Seniorzy (%) ranking | 24,2 | 26,9 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -5,8 | -13,4 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -1 | -2,1 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -4,9 | -8,3 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 4,5 | 3,8 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 7678 | 9990 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 97 | 73 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 353 | 380 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 97,6 | 100,1 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 1,9 | 2,1 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 3,9 | 3,6 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Cena domu — mediana ranking | — | — |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 93,4 | 91,2 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 0,7 | 0,1 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,9 | 1,9 |
| Miejscowości | 35 | 64 |
| Ulice | 53 | 1 |
| Punkty adresowe | 2524 | 1546 |
| Kody pocztowe | 2 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 9 | 3 |
| Uczniowie | 896 | 282 |
| Odległość do morza (km) ranking | 447,3 | 458,2 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Rytwiany czy Łubnice?
Więcej mieszkańców ma Rytwiany: 6183, o 61% więcej niż Łubnice (3839). Powierzchnia: Rytwiany — 126 km², Łubnice — 84 km².
Gdzie jest niższe bezrobocie: Rytwiany czy Łubnice?
Niższe bezrobocie ma Łubnice: 3,8 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Rytwiany: 4,5).
Które miasto jest „starsze”: Rytwiany czy Łubnice?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Łubnice: 26,9% mieszkańców (Rytwiany: 24,2%).
Które miasto jest bliżej morza: Rytwiany czy Łubnice?
Rytwiany — 447,3 km w linii prostej od Bałtyku (Łubnice: 458,2 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin