Reszel vs Ruciane-Nida — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Ruciane-Nida: 7117, o 11% więcej niż Reszel (6395).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Ruciane-Nida: 8563 zł (Reszel: 8417 zł).
- Niższe bezrobocie ma Ruciane-Nida: 7 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Reszel: 10,6).
- Wyższe saldo migracji ma Reszel: -3,4 na 1000 mieszkańców (Ruciane-Nida: -5,9).
| Reszel gmina miejsko-wiejska ✕ | Ruciane-Nida gmina miejsko-wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina miejsko-wiejska | gmina miejsko-wiejska |
| Powiat | kętrzyński | piski |
| Województwo | warmińsko-mazurskie | warmińsko-mazurskie |
| Ludność ranking | 6395 | 7117 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 179 | 358 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 35,7 | 19,9 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 14,6 | 15,8 |
| Seniorzy (%) ranking | 29,8 | 29,3 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -20,1 | -11,4 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -3,4 | -5,9 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -8,6 | -4,4 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 10,6 | 7 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 8417 | 8563 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 104 | 121 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 440 | 446 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 66,8 | 77,1 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 0,9 | 5,2 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 3,6 | 6,7 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | 3431 | — |
| Cena domu — mediana ranking | 270 000 | 300 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 75,7 | 72,9 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 11 | 6,2 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,7 | 1,7 |
| Miejscowości | 43 | 52 |
| Ulice | 54 | 45 |
| Punkty adresowe | 1451 | 2216 |
| Kody pocztowe | 1 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 8 | 10 |
| Uczniowie | 792 | 864 |
| Odległość do morza (km) ranking | 108,1 | 154 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Reszel czy Ruciane-Nida?
Więcej mieszkańców ma Ruciane-Nida: 7117, o 11% więcej niż Reszel (6395). Powierzchnia: Ruciane-Nida — 358 km², Reszel — 179 km².
Gdzie są tańsze domy: Reszel czy Ruciane-Nida?
Tańsze domy ma Reszel: mediana 270 000 zł (Ruciane-Nida: 300 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Reszel czy Ruciane-Nida?
Niższe bezrobocie ma Ruciane-Nida: 7 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Reszel: 10,6).
Które miasto jest „starsze”: Reszel czy Ruciane-Nida?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Reszel: 29,8% mieszkańców (Ruciane-Nida: 29,3%).
Które miasto jest bliżej morza: Reszel czy Ruciane-Nida?
Reszel — 108,1 km w linii prostej od Bałtyku (Ruciane-Nida: 154 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin