Piła vs Konin — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Piła Konin

    W skrócie

    Piła
    gmina miejska ✕
    Konin
    gmina miejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejskagmina miejska
    PowiatpilskiKonin
    Województwowielkopolskiewielkopolskie
    Ludność ranking68 762
    65 233
    Powierzchnia (km²) ranking103
    82
    Gęstość (os./km²) ranking669,7
    792,6
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking16
    14,4
    Seniorzy (%) ranking27,4
    30,7
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-9
    -13,2
    Saldo migracji (na 1000) ranking-2,8
    -7,3
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-6,3
    -7,5
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking3,7
    6,1
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking7947
    13 708
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking137
    141
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking443
    478
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking64
    64,9
    Mieszkania oddane na 1000 ranking4
    2
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking0,9
    0,5
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking7869
    5939
    Cena domu — mediana ranking647 500
    480 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking——
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)62
    41,7
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking25,1
    33,3
    Średnia liczba kondygnacji ranking2,4
    1,7
    Miejscowości23
    33
    Ulice405
    61
    Punkty adresowe8907
    102
    Kody pocztowe1
    0
    Szkoły i przedszkola142
    115
    Uczniowie16 909
    18 242
    Odległość do morza (km) ranking132,7
    238,2

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Piła czy Konin?

    Więcej mieszkańców ma Piła: 68 762, o 5% więcej niż Konin (65 233). Powierzchnia: Piła — 103 km², Konin — 82 km².

    Gdzie są tańsze mieszkania: Piła czy Konin?

    Tańsze mieszkania ma Konin: mediana 5939 zł/m² (Piła: 7869 zł/m², o 32% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.

    Gdzie są tańsze domy: Piła czy Konin?

    Tańsze domy ma Konin: mediana 480 000 zł (Piła: 647 500 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Piła czy Konin?

    Niższe bezrobocie ma Piła: 3,7 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Konin: 6,1).

    Które miasto jest „starsze”: Piła czy Konin?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Konin: 30,7% mieszkańców (Piła: 27,4%).

    Które miasto jest bliżej morza: Piła czy Konin?

    Piła — 132,7 km w linii prostej od Bałtyku (Konin: 238,2 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury