Wysoka vs Jaraczewo — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Jaraczewo: 7507, o 27% więcej niż Wysoka (5894).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Wysoka: 9151 zł (Jaraczewo: 8591 zł).
- Niższe bezrobocie ma Jaraczewo: 4 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Wysoka: 5,1).
- Wyższe saldo migracji ma Jaraczewo: -7,2 na 1000 mieszkańców (Wysoka: -9,5).
| Wysoka gmina miejsko-wiejska ✕ | Jaraczewo gmina miejsko-wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina miejsko-wiejska | gmina miejsko-wiejska |
| Powiat | pilski | jarociński |
| Województwo | wielkopolskie | wielkopolskie |
| Ludność ranking | 5894 | 7507 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 123 | 133 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 47,9 | 56,4 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 19,2 | 19,6 |
| Seniorzy (%) ranking | 22,4 | 22,1 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | -13,9 | -4,9 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | -9,5 | -7,2 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | -3,1 | -3,7 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 5,1 | 4 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 9151 | 8591 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 74 | 94 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 322 | 302 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 80,9 | 94,7 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 0,8 | 1,3 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 2,4 | 3,5 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | — | 3137 |
| Cena domu — mediana ranking | 410 000 | 352 500 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | — | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 78,8 | 89,8 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 10,9 | 3,9 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,6 | 1,5 |
| Miejscowości | 19 | 28 |
| Ulice | 25 | 48 |
| Punkty adresowe | 1202 | 1943 |
| Kody pocztowe | 2 | 1 |
| Szkoły i przedszkola | 2 | 14 |
| Uczniowie | 637 | 951 |
| Odległość do morza (km) ranking | 137,2 | 268,3 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Wysoka czy Jaraczewo?
Więcej mieszkańców ma Jaraczewo: 7507, o 27% więcej niż Wysoka (5894). Powierzchnia: Jaraczewo — 133 km², Wysoka — 123 km².
Gdzie są tańsze domy: Wysoka czy Jaraczewo?
Tańsze domy ma Jaraczewo: mediana 352 500 zł (Wysoka: 410 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Wysoka czy Jaraczewo?
Niższe bezrobocie ma Jaraczewo: 4 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Wysoka: 5,1).
Które miasto jest „starsze”: Wysoka czy Jaraczewo?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Wysoka: 22,4% mieszkańców (Jaraczewo: 22,1%).
Które miasto jest bliżej morza: Wysoka czy Jaraczewo?
Wysoka — 137,2 km w linii prostej od Bałtyku (Jaraczewo: 268,3 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin