Kórnik vs Ożarów Mazowiecki — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Kórnik Ożarów Mazowiecki

    W skrócie

    Kórnik
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Ożarów Mazowiecki
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejsko-wiejskagmina miejsko-wiejska
    Powiatpoznańskiwarszawski zachodni
    Województwowielkopolskiemazowieckie
    Ludność ranking38 756
    32 607
    Powierzchnia (km²) ranking186
    71
    Gęstość (os./km²) ranking208,2
    457,6
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking24,9
    24,8
    Seniorzy (%) ranking13,8
    16,6
    Zmiana ludności (na 1000) ranking23,7
    16,5
    Saldo migracji (na 1000) ranking18,9
    16
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking4
    -0,2
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking0,8
    1,4
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking10 106
    11 114
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking177
    189
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking370
    457
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking104,3
    88,1
    Mieszkania oddane na 1000 ranking11,9
    15,9
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking6
    5,8
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking7428
    10 100
    Cena domu — mediana ranking729 001
    1 150 000
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking—460
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)91,7
    83,8
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking1,6
    3,6
    Średnia liczba kondygnacji ranking1,6
    1,8
    Miejscowości52
    35
    Ulice729
    433
    Punkty adresowe13 318
    10 415
    Kody pocztowe2
    2
    Szkoły i przedszkola33
    33
    Uczniowie6454
    6314
    Odległość do morza (km) ranking235,2
    258

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Kórnik czy Ożarów Mazowiecki?

    Więcej mieszkańców ma Kórnik: 38 756, o 19% więcej niż Ożarów Mazowiecki (32 607). Powierzchnia: Kórnik — 186 km², Ożarów Mazowiecki — 71 km².

    Gdzie są tańsze mieszkania: Kórnik czy Ożarów Mazowiecki?

    Tańsze mieszkania ma Kórnik: mediana 7428 zł/m² (Ożarów Mazowiecki: 10 100 zł/m², o 36% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.

    Gdzie są tańsze domy: Kórnik czy Ożarów Mazowiecki?

    Tańsze domy ma Kórnik: mediana 729 001 zł (Ożarów Mazowiecki: 1 150 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Kórnik czy Ożarów Mazowiecki?

    Niższe bezrobocie ma Kórnik: 0,8 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Ożarów Mazowiecki: 1,4).

    Które miasto jest „starsze”: Kórnik czy Ożarów Mazowiecki?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Ożarów Mazowiecki: 16,6% mieszkańców (Kórnik: 13,8%).

    Które miasto jest bliżej morza: Kórnik czy Ożarów Mazowiecki?

    Kórnik — 235,2 km w linii prostej od Bałtyku (Ożarów Mazowiecki: 258 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury