Mielno vs Wolin — porównanie

Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.

Porównywane gminy: Mielno Wolin

    W skrócie

    Mielno
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Wolin
    gmina miejsko-wiejska ✕
    Podstawowe
    Rodzajgmina miejsko-wiejskagmina miejsko-wiejska
    Powiatkoszalińskikamieński
    Województwozachodniopomorskiezachodniopomorskie
    Ludność ranking4523
    11 454
    Powierzchnia (km²) ranking57
    328
    Gęstość (os./km²) ranking79,7
    34,9
    Demografia
    Dzieci i młodzież (%) ranking14,1
    15
    Seniorzy (%) ranking29
    27,4
    Zmiana ludności (na 1000) ranking-16,5
    -12
    Saldo migracji (na 1000) ranking-0,4
    -1,8
    Przyrost naturalny (na 1000) ranking-18,6
    -7,9
    Praca i finanse
    Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking6,3
    7,1
    Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking18 530
    8593
    Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking364
    158
    Mieszkania i nieruchomości
    Mieszkania na 1000 mieszk. ranking1015
    415
    Średnia pow. mieszkania (m²) ranking94,1
    85,4
    Mieszkania oddane na 1000 ranking14,4
    2,9
    Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking21,7
    7,9
    Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking13 546
    3846
    Cena domu — mediana ranking740 000
    440 501
    Działka budowlana — mediana zł/m² ranking74—
    Adresy i infrastruktura
    Adresy w domach jednorodzinnych (%)55
    76,1
    Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking2,7
    6,4
    Średnia liczba kondygnacji ranking2
    1,9
    Miejscowości12
    57
    Ulice264
    106
    Punkty adresowe3538
    4068
    Kody pocztowe2
    4
    Szkoły i przedszkola5
    21
    Uczniowie398
    1442
    Odległość do morza (km) ranking1,3
    8,7

    Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).

    Najczęstsze pytania

    Które miasto jest większe: Mielno czy Wolin?

    Więcej mieszkańców ma Wolin: 11 454, 2,5 razy więcej niż Mielno (4523). Powierzchnia: Wolin — 328 km², Mielno — 57 km².

    Gdzie są tańsze mieszkania: Mielno czy Wolin?

    Tańsze mieszkania ma Wolin: mediana 3846 zł/m² (Mielno: 13 546 zł/m², o 252% drożej) — według transakcji z ostatnich 24 miesięcy.

    Gdzie są tańsze domy: Mielno czy Wolin?

    Tańsze domy ma Wolin: mediana 440 501 zł (Mielno: 740 000 zł).

    Gdzie jest niższe bezrobocie: Mielno czy Wolin?

    Niższe bezrobocie ma Mielno: 6,3 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Wolin: 7,1).

    Które miasto jest „starsze”: Mielno czy Wolin?

    Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Mielno: 29% mieszkańców (Wolin: 27,4%).

    Które miasto jest bliżej morza: Mielno czy Wolin?

    Mielno — 1,3 km w linii prostej od Bałtyku (Wolin: 8,7 km).

    Popularne porównania

    💬 Pomoc B2B / WhatsApp
    👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

    Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

    ✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury