Najmłodsze gminy (udział dzieci i młodzieży) w województwie lubuskim
Ranking 38 gmin w województwie lubuskim według wskaźnika: wiek przedprodukcyjny (%). Pierwsze miejsce: Deszczno — 21,4 %.
Wskaźnik: Liczba ludności · Gęstość zaludnienia · Powierzchnia · Zmiana liczby ludności · Saldo migracji · Przyrost naturalny · Udział dzieci i młodzieży · Udział seniorów · Bezrobocie · Dochody gminy na mieszkańca · Przedsiębiorczość · Mieszkania na 1000 mieszkańców · Średnia powierzchnia mieszkania · Budownictwo mieszkaniowe · Nowe adresy · Ceny mieszkań · Ceny domów · Ceny działek budowlanych · Zabudowa wielorodzinna · Wysokość zabudowy · Odległość do morza
Województwo: cała Polska · dolnośląskie · kujawsko-pomorskie · lubelskie · lubuskie · łódzkie · małopolskie · mazowieckie · opolskie · podkarpackie · podlaskie · pomorskie · śląskie · świętokrzyskie · warmińsko-mazurskie · wielkopolskie · zachodniopomorskie
| # | Gmina | Powiat, województwo | wiek przedprodukcyjny | Ludność | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Deszczno gmina wiejska | gorzowski, lubuskie | 21,4 % | 11 267 | |
| 2 | Santok gmina wiejska | gorzowski, lubuskie | 21,3 % | 9824 | |
| 3 | Kłodawa gmina wiejska | gorzowski, lubuskie | 20,1 % | 9455 | |
| 4 | Nowa Sól gmina wiejska | nowosolski, lubuskie | 20,0 % | 7504 | |
| 5 | Zabór gmina wiejska | zielonogórski, lubuskie | 19,9 % | 4873 | |
| 6 | Bogdaniec gmina wiejska | gorzowski, lubuskie | 19,4 % | 7139 | |
| 7 | Stare Kurowo gmina wiejska | strzelecko-drezdenecki, lubuskie | 19,2 % | 3854 | |
| 8 | Krzeszyce gmina wiejska | sulęciński, lubuskie | 19,1 % | 4551 | |
| 9 | Lubiszyn gmina wiejska | gorzowski, lubuskie | 19,0 % | 7200 | |
| 10 | Zwierzyn gmina wiejska | strzelecko-drezdenecki, lubuskie | 18,9 % | 4082 | |
| 11 | Trzebiechów gmina wiejska | zielonogórski, lubuskie | 18,8 % | 3066 | |
| 12 | Niegosławice gmina wiejska | żagański, lubuskie | 18,7 % | 4206 | |
| 13 | Lipinki Łużyckie gmina wiejska | żarski, lubuskie | 18,6 % | 3231 | |
| 14 | Słońsk gmina wiejska | sulęciński, lubuskie | 18,6 % | 4557 | |
| 15 | Żagań gmina wiejska | żagański, lubuskie | 18,5 % | 7166 | |
| 16 | Lubrza gmina wiejska | świebodziński, lubuskie | 18,3 % | 3559 | |
| 17 | Siedlisko gmina wiejska | nowosolski, lubuskie | 18,3 % | 3277 | |
| 18 | Pszczew gmina wiejska | międzyrzecki, lubuskie | 18,2 % | 4106 | |
| 19 | Szczaniec gmina wiejska | świebodziński, lubuskie | 18,2 % | 3646 | |
| 20 | Bojadła gmina wiejska | zielonogórski, lubuskie | 18,1 % | 3092 | |
| 21 | Żary gmina wiejska | żarski, lubuskie | 18,1 % | 12 469 | |
| 22 | Górzyca gmina wiejska | słubicki, lubuskie | 17,8 % | 4057 | |
| 23 | Skąpe gmina wiejska | świebodziński, lubuskie | 17,8 % | 4801 | |
| 24 | Świdnica gmina wiejska | zielonogórski, lubuskie | 17,8 % | 6922 | |
| 25 | Brzeźnica gmina wiejska | żagański, lubuskie | 17,7 % | 3399 | |
| 26 | Dąbie gmina wiejska | krośnieński, lubuskie | 17,6 % | 4918 | |
| 27 | Gubin gmina wiejska | krośnieński, lubuskie | 17,4 % | 7126 | |
| 28 | Trzebiel gmina wiejska | żarski, lubuskie | 17,4 % | 5318 | |
| 29 | Przytoczna gmina wiejska | międzyrzecki, lubuskie | 17,3 % | 5156 | |
| 30 | Kolsko gmina wiejska | nowosolski, lubuskie | 16,8 % | 3177 | |
| 31 | Bobrowice gmina wiejska | krośnieński, lubuskie | 16,5 % | 2991 | |
| 32 | Przewóz gmina wiejska | żarski, lubuskie | 16,5 % | 2954 | |
| 33 | Tuplice gmina wiejska | żarski, lubuskie | 16,5 % | 2831 | |
| 34 | Bytnica gmina wiejska | krośnieński, lubuskie | 16,4 % | 2235 | |
| 35 | Maszewo gmina wiejska | krośnieński, lubuskie | 16,4 % | 2714 | |
| 36 | Łagów gmina wiejska | świebodziński, lubuskie | 15,9 % | 4675 | |
| 37 | Bledzew gmina wiejska | międzyrzecki, lubuskie | 15,6 % | 3805 | |
| 38 | Wymiarki gmina wiejska | żagański, lubuskie | 14,7 % | 2039 |
Porównaj pierwsze trzy gminy → · Wszystkie rankingi
Najczęstsze pytania
Która gmina w województwie lubuskim jest najmłodsze?
Deszczno (gmina wiejska, pow. gorzowski): 21,4 %. Kolejne: Santok (21,3), Kłodawa (20,1), Nowa Sól (20,0), Zabór (19,9).
Która gmina w województwie lubuskim jest z najmniejszym udziałem dzieci?
Wymiarki (gmina wiejska, pow. żagański): 14,7 %.
Skąd pochodzą dane?
GUS, Bank Danych Lokalnych (dane za 2025). Ranking obejmuje 38 gmin (wiejskie).