Gminy z największym udziałem zabudowy wielorodzinnej w województwie opolskim
Ranking 33 gmin w województwie opolskim według wskaźnika: adresy w blokach i kamienicach (%). Pierwsze miejsce: Wilków — 13,4 %.
Wskaźnik: Liczba ludności · Gęstość zaludnienia · Powierzchnia · Zmiana liczby ludności · Saldo migracji · Przyrost naturalny · Udział dzieci i młodzieży · Udział seniorów · Bezrobocie · Dochody gminy na mieszkańca · Przedsiębiorczość · Mieszkania na 1000 mieszkańców · Średnia powierzchnia mieszkania · Budownictwo mieszkaniowe · Nowe adresy · Ceny mieszkań · Ceny domów · Ceny działek budowlanych · Zabudowa wielorodzinna · Wysokość zabudowy · Odległość do morza
Województwo: cała Polska · dolnośląskie · kujawsko-pomorskie · lubelskie · lubuskie · łódzkie · małopolskie · mazowieckie · opolskie · podkarpackie · podlaskie · pomorskie · śląskie · świętokrzyskie · warmińsko-mazurskie · wielkopolskie · zachodniopomorskie
| # | Gmina | Powiat, województwo | adresy w blokach i kamienicach | Ludność | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Wilków gmina wiejska | namysłowski, opolskie | 13,4 % | 4152 | |
| 2 | Skarbimierz gmina wiejska | brzeski, opolskie | 10,0 % | 8844 | |
| 3 | Olszanka gmina wiejska | brzeski, opolskie | 5,1 % | 4666 | |
| 4 | Łambinowice gmina wiejska | nyski, opolskie | 5,1 % | 7062 | |
| 5 | Domaszowice gmina wiejska | namysłowski, opolskie | 5,0 % | 3352 | |
| 6 | Polska Cerekiew gmina wiejska | kędzierzyńsko-kozielski, opolskie | 5,0 % | 3675 | |
| 7 | Skoroszyce gmina wiejska | nyski, opolskie | 4,7 % | 5759 | |
| 8 | Świerczów gmina wiejska | namysłowski, opolskie | 4,3 % | 3005 | |
| 9 | Pawłowiczki gmina wiejska | kędzierzyńsko-kozielski, opolskie | 4,2 % | 6893 | |
| 10 | Pakosławice gmina wiejska | nyski, opolskie | 3,4 % | 3253 | |
| 11 | Kamiennik gmina wiejska | nyski, opolskie | 3,2 % | 3074 | |
| 12 | Radłów gmina wiejska | oleski, opolskie | 3,1 % | 3946 | |
| 13 | Lasowice Wielkie gmina wiejska | kluczborski, opolskie | 2,9 % | 6325 | |
| 14 | Murów gmina wiejska | opolski, opolskie | 2,7 % | 5017 | |
| 15 | Dobrzeń Wielki gmina wiejska | opolski, opolskie | 2,3 % | 9148 | |
| 16 | Walce gmina wiejska | krapkowicki, opolskie | 2,3 % | 5097 | |
| 17 | Lubsza gmina wiejska | brzeski, opolskie | 2,2 % | 8997 | |
| 18 | Bierawa gmina wiejska | kędzierzyńsko-kozielski, opolskie | 2,1 % | 7482 | |
| 19 | Dąbrowa gmina wiejska | opolski, opolskie | 1,8 % | 8280 | |
| 20 | Pokój gmina wiejska | namysłowski, opolskie | 1,7 % | 4888 | |
| 21 | Zębowice gmina wiejska | oleski, opolskie | 1,7 % | 3388 | |
| 22 | Tarnów Opolski gmina wiejska | opolski, opolskie | 1,4 % | 9346 | |
| 23 | Turawa gmina wiejska | opolski, opolskie | 1,4 % | 10 115 | |
| 24 | Izbicko gmina wiejska | strzelecki, opolskie | 1,2 % | 5315 | |
| 25 | Komprachcice gmina wiejska | opolski, opolskie | 1,2 % | 9374 | |
| 26 | Lubrza gmina wiejska | prudnicki, opolskie | 1,1 % | 4075 | |
| 27 | Reńska Wieś gmina wiejska | kędzierzyńsko-kozielski, opolskie | 1,1 % | 8183 | |
| 28 | Łubniany gmina wiejska | opolski, opolskie | 0,9 % | 10 180 | |
| 29 | Popielów gmina wiejska | opolski, opolskie | 0,7 % | 7552 | |
| 30 | Chrząstowice gmina wiejska | opolski, opolskie | 0,6 % | 7234 | |
| 31 | Cisek gmina wiejska | kędzierzyńsko-kozielski, opolskie | 0,6 % | 5217 | |
| 32 | Jemielnica gmina wiejska | strzelecki, opolskie | 0,3 % | 7042 | |
| 33 | Rudniki gmina wiejska | oleski, opolskie | 0,1 % | 7531 |
Porównaj pierwsze trzy gminy → · Wszystkie rankingi
Najczęstsze pytania
Która gmina w województwie opolskim jest najbardziej „blokowe”?
Wilków (gmina wiejska, pow. namysłowski): 13,4 %. Kolejne: Skarbimierz (10,0), Olszanka (5,1), Łambinowice (5,1), Domaszowice (5,0).
Która gmina w województwie opolskim jest z największym udziałem domów jednorodzinnych?
Rudniki (gmina wiejska, pow. oleski): 0,1 %.
Skąd pochodzą dane?
Baza Danych Obiektów Topograficznych BDOT10k (GUGiK) — budynki dopasowane do punktów adresowych PRG; gminy z co najmniej 100 dopasowanymi adresami. Ranking obejmuje 33 gmin (wiejskie).