Gminy z największym udziałem zabudowy wielorodzinnej w województwie podkarpackim
Ranking 38 gmin w województwie podkarpackim według wskaźnika: adresy w blokach i kamienicach (%). Pierwsze miejsce: Jawornik Polski — 0,1 %.
Wskaźnik: Liczba ludności · Gęstość zaludnienia · Powierzchnia · Zmiana liczby ludności · Saldo migracji · Przyrost naturalny · Udział dzieci i młodzieży · Udział seniorów · Bezrobocie · Dochody gminy na mieszkańca · Przedsiębiorczość · Mieszkania na 1000 mieszkańców · Średnia powierzchnia mieszkania · Budownictwo mieszkaniowe · Nowe adresy · Ceny mieszkań · Ceny domów · Ceny działek budowlanych · Zabudowa wielorodzinna · Wysokość zabudowy · Odległość do morza
Województwo: cała Polska · dolnośląskie · kujawsko-pomorskie · lubelskie · lubuskie · łódzkie · małopolskie · mazowieckie · opolskie · podkarpackie · podlaskie · pomorskie · śląskie · świętokrzyskie · warmińsko-mazurskie · wielkopolskie · zachodniopomorskie
| # | Gmina | Powiat, województwo | adresy w blokach i kamienicach | Ludność | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Jawornik Polski gmina miejsko-wiejska | przeworski, podkarpackie | 0,1 % | 4151 | |
| 2 | Pilzno gmina miejsko-wiejska | dębicki, podkarpackie | 0,1 % | 18 195 | |
| 3 | Kołaczyce gmina miejsko-wiejska | jasielski, podkarpackie | 0,2 % | 8501 | |
| 4 | Radomyśl Wielki gmina miejsko-wiejska | mielecki, podkarpackie | 0,2 % | 14 232 | |
| 5 | Brzostek gmina miejsko-wiejska | dębicki, podkarpackie | 0,3 % | 12 551 | |
| 6 | Błażowa gmina miejsko-wiejska | rzeszowski, podkarpackie | 0,3 % | 10 695 | |
| 7 | Głogów Małopolski gmina miejsko-wiejska | rzeszowski, podkarpackie | 0,3 % | 20 471 | |
| 8 | Sokołów Małopolski gmina miejsko-wiejska | rzeszowski, podkarpackie | 0,3 % | 17 380 | |
| 9 | Dubiecko gmina miejsko-wiejska | przemyski, podkarpackie | 0,4 % | 8506 | |
| 10 | Przecław gmina miejsko-wiejska | mielecki, podkarpackie | 0,4 % | 12 054 | |
| 11 | Tyczyn gmina miejsko-wiejska | rzeszowski, podkarpackie | 0,5 % | 11 696 | |
| 12 | Ulanów gmina miejsko-wiejska | niżański, podkarpackie | 0,5 % | 7694 | |
| 13 | Sędziszów Małopolski gmina miejsko-wiejska | ropczycko-sędziszowski, podkarpackie | 0,6 % | 23 843 | |
| 14 | Zaklików gmina miejsko-wiejska | stalowowolski, podkarpackie | 0,6 % | 7891 | |
| 15 | Baranów Sandomierski gmina miejsko-wiejska | tarnobrzeski, podkarpackie | 0,7 % | 11 131 | |
| 16 | Kańczuga gmina miejsko-wiejska | przeworski, podkarpackie | 0,7 % | 11 480 | |
| 17 | Kolbuszowa gmina miejsko-wiejska | kolbuszowski, podkarpackie | 0,7 % | 24 000 | |
| 18 | Pruchnik gmina miejsko-wiejska | jarosławski, podkarpackie | 0,7 % | 9192 | |
| 19 | Rudnik nad Sanem gmina miejsko-wiejska | niżański, podkarpackie | 0,8 % | 9658 | |
| 20 | Brzozów gmina miejsko-wiejska | brzozowski, podkarpackie | 1,0 % | 25 637 | |
| 21 | Jedlicze gmina miejsko-wiejska | krośnieński, podkarpackie | 1,0 % | 14 760 | |
| 22 | Boguchwała gmina miejsko-wiejska | rzeszowski, podkarpackie | 1,1 % | 22 382 | |
| 23 | Nowa Sarzyna gmina miejsko-wiejska | leżajski, podkarpackie | 1,1 % | 20 683 | |
| 24 | Narol gmina miejsko-wiejska | lubaczowski, podkarpackie | 1,2 % | 7381 | |
| 25 | Ropczyce gmina miejsko-wiejska | ropczycko-sędziszowski, podkarpackie | 1,2 % | 27 232 | |
| 26 | Zagórz gmina miejsko-wiejska | sanocki, podkarpackie | 1,3 % | 12 522 | |
| 27 | Sieniawa gmina miejsko-wiejska | przeworski, podkarpackie | 1,4 % | 6686 | |
| 28 | Nisko gmina miejsko-wiejska | niżański, podkarpackie | 1,9 % | 20 885 | |
| 29 | Dukla gmina miejsko-wiejska | krośnieński, podkarpackie | 2,1 % | 13 606 | |
| 30 | Nowa Dęba gmina miejsko-wiejska | tarnobrzeski, podkarpackie | 2,3 % | 16 646 | |
| 31 | Strzyżów gmina miejsko-wiejska | strzyżowski, podkarpackie | 2,4 % | 19 414 | |
| 32 | Bircza gmina miejsko-wiejska | przemyski, podkarpackie | 2,7 % | 5739 | |
| 33 | Oleszyce gmina miejsko-wiejska | lubaczowski, podkarpackie | 3,3 % | 5933 | |
| 34 | Rymanów gmina miejsko-wiejska | krośnieński, podkarpackie | 3,4 % | 14 904 | |
| 35 | Iwonicz-Zdrój gmina miejsko-wiejska | krośnieński, podkarpackie | 3,7 % | 10 062 | |
| 36 | Lesko gmina miejsko-wiejska | leski, podkarpackie | 3,7 % | 10 610 | |
| 37 | Ustrzyki Dolne gmina miejsko-wiejska | bieszczadzki, podkarpackie | 3,7 % | 15 963 | |
| 38 | Cieszanów gmina miejsko-wiejska | lubaczowski, podkarpackie | 4,0 % | 6554 |
Porównaj pierwsze trzy gminy → · Wszystkie rankingi
Najczęstsze pytania
Która gmina w województwie podkarpackim jest z największym udziałem domów jednorodzinnych?
Jawornik Polski (gmina miejsko-wiejska, pow. przeworski): 0,1 %. Kolejne: Pilzno (0,1), Kołaczyce (0,2), Radomyśl Wielki (0,2), Brzostek (0,3).
Która gmina w województwie podkarpackim jest najbardziej „blokowe”?
Cieszanów (gmina miejsko-wiejska, pow. lubaczowski): 4,0 %.
Skąd pochodzą dane?
Baza Danych Obiektów Topograficznych BDOT10k (GUGiK) — budynki dopasowane do punktów adresowych PRG; gminy z co najmniej 100 dopasowanymi adresami. Ranking obejmuje 38 gmin (miejsko-wiejskie).