Osiedle Urocze, Kraków

Osiedle Urocze, Kraków (dzielnica Nowa Huta) — gmina miejska Kraków, powiat miejski Kraków, woj. małopolskie. 19 adresów, 3 kody pocztowe.

Nazwa
Osiedle Urocze
Miejscowość
Kraków SIMC 0950463
Dzielnica
Nowa Huta
ULIC (TERYT)
40900
Gmina
Kraków TERC 1261011
Powiat
Kraków
Województwo
małopolskie
Kody pocztowe
31-952, 31-953, 31-954
Numery
1 – 18

Kody pocztowe wg numerów

Kod pocztowyNumery budynków
31-9521, 1a, 2, 3, 4, 5, 6, 7
31-9538, 9, 10, 11, 12, 13
31-95414, 15, 16, 16a, 18

Adresy — Osiedle Urocze (19)

NumerKod pocztowySzer. (lat)Dł. (lon)
Osiedle Urocze 131-95250.07698720.037976
Osiedle Urocze 1a31-95250.07725320.038056
Osiedle Urocze 231-95250.07724420.036042
Osiedle Urocze 331-95250.07778820.036266
Osiedle Urocze 431-95250.07756020.034489
Osiedle Urocze 531-95250.07815620.034625
Osiedle Urocze 631-95250.07791720.035463
Osiedle Urocze 731-95250.07891020.035785
Osiedle Urocze 831-95350.07876820.036534
Osiedle Urocze 931-95350.07864920.037170
Osiedle Urocze 1031-95350.07859820.037854
Osiedle Urocze 1131-95350.07881520.038259
Osiedle Urocze 1231-95350.07811720.038924
Osiedle Urocze 1331-95350.07836520.038343
Osiedle Urocze 1431-95450.07789120.037995
Osiedle Urocze 1531-95450.07772620.036835
Osiedle Urocze 1631-95450.07731120.037433
Osiedle Urocze 16a31-95450.07751820.038048
Osiedle Urocze 1831-95450.07744020.038703

Zabudowa — Osiedle Urocze, Kraków

0%adresów w budynkach jednorodzinnych
52,6%w budynkach wielorodzinnych
47,4%w innych budynkach (usługi, biura, gospodarcze)
3,5kondygnacji średnio, najwyższy: 7

Na podstawie 19 adresów dopasowanych do budynków z Bazy Danych Obiektów Topograficznych BDOT10k (GUGiK).

Komunikacja przy ulicy Osiedle Urocze

bardzo dobradostępność komunikacyjna (5002 pkt)
157 mdo najbliższego przystanku
35linii w promieniu 800 m
3 kmdo stacji kolejowej Kraków Lubocza
PrzystanekOdległośćLinie tramwajautobusmetrokolejOdjazdy w dzień roboczy
Żeromskiego 4 perony/słupki157 m110132139160163193501601609 całą dobę
Aleja Róż 8 perony/słupki258 m110139142160163172193501601835 całą dobę
Aleja Przyjaźni 5 perony/słupki346 m103110122160572601342 całą dobę
Teatr Ludowy 8 perony/słupki381 m11012212313213916016319320221222223226250160160815711374 całą dobę
Os. Górali 2 perony/słupki425 m123132200 04:52–23:21
Os. Zgody 6 perony/słupki432 m1031221421725025721621963 04:18–23:59
Plac Centralny im. R. Reagana 8 perony/słupki561 m14917450260166216212270741039 całą dobę
Os. Zielone 2 perony/słupki610 m123132200 04:53–23:22
Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego 11 perony/słupki621 m1031221421722022122222322625726086641514151621711663 całą dobę
Cienista754 m1571197 05:19–23:40
Arka Pana 2 perony/słupki757 m123132139163193501601337 całą dobę
Struga 3 perony/słupki760 m123149162274273 04:48–00:08 (po północy)

Suma odjazdów w typowy dzień roboczy z przystanków w promieniu 800 m, ważona odległością (pełna waga do 300 m). Progi: ≥2000 bardzo dobra, ≥600 dobra, ≥150 średnia. Rozkłady: pliki GTFS przewoźników (lista źródeł); przystanki poza tymi miastami — BDOT10k (bez rozkładu).

Obwody głosowania

ObwódLokal wyborczyNumery
nr 381Zespół Szkół Ogólnokształcących Sportowych Nr 2, os. Osiedle Teatralne 35, 31-948 Kraków1, 1a, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 … 18 (19 numerów)

Ceny mieszkań — Osiedle Urocze, Kraków

Mediana ceny za m² w transakcjach sprzedaży lokali mieszkalnych z Rejestru Cen Nieruchomości (październik 2024 – wrzesień 2026). Pokazujemy tylko obszary z co najmniej 5 transakcjami.

11 966 zł/m²ulica: Osiedle Urocze · 37 transakcji
typowo 11 055–14 123 zł/m², mediana ceny 520 000 zł, śr. 43,4 m²
14 617 zł/m²miejscowość: Kraków · 21 134 transakcje
typowo 12 550–16 764 zł/m², mediana ceny 695 000 zł, śr. 52,6 m²

Trend (ulica)

2025 I półr.
11 708 zł/m²13
2025 II półr.
11 857 zł/m²12
2026 I półr.
13 308 zł/m²10

Inne ulice — Kraków

Wszystkie ulice: Kraków →

Osiedle Urocze w innych miejscowościach

Najczęstsze pytania

Jaki kod pocztowy ma Osiedle Urocze w miejscowości Kraków?

Osiedle Urocze (Kraków) ma 3 kodów pocztowych: 31-952 — nr 1, 1a, 2, 3, 4, 5, 6, 7; 31-953 — nr 8, 9, 10, 11, 12, 13; 31-954 — nr 14, 15, 16, 16a, 18.

Jaki jest kod ULIC ulicy Osiedle Urocze (Kraków)?

Identyfikator ULIC to 40900, a SIMC miejscowości Kraków to 0950463. Pełny identyfikator TERYT ulicy: 0950463 + 40900.

Ile budynków z adresem jest przy Osiedle Urocze?

W Państwowym Rejestrze Granic przy Osiedle Urocze w miejscowości Kraków zarejestrowano 19 punktów adresowych (numery od 1 do 18).

💬 Pomoc B2B / WhatsApp
👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury