Osiedle Słoneczne, Kraków

Osiedle Słoneczne, Kraków (dzielnica Nowa Huta) — gmina miejska Kraków, powiat miejski Kraków, woj. małopolskie. 21 adresów, 3 kody pocztowe.

Nazwa
Osiedle Słoneczne
Miejscowość
Kraków SIMC 0950463
Dzielnica
Nowa Huta
ULIC (TERYT)
38644
Gmina
Kraków TERC 1261011
Powiat
Kraków
Województwo
małopolskie
Kody pocztowe
31-956, 31-957, 31-958
Numery
1 – 17

Kody pocztowe wg numerów

Kod pocztowyNumery budynków
31-9561, 1A, 2, 3, 4, 5, 6, 6A, 7
31-9578, 8A, 9, 10, 11, 12, 13
31-95814, 14A, 15, 16, 17

Adresy — Osiedle Słoneczne (21)

NumerKod pocztowySzer. (lat)Dł. (lon)
Osiedle Słoneczne 131-95650.07674820.039764
Osiedle Słoneczne 1A31-95650.07699820.040010
Osiedle Słoneczne 231-95650.07658220.041154
Osiedle Słoneczne 331-95650.07681320.041294
Osiedle Słoneczne 431-95650.07695020.042299
Osiedle Słoneczne 531-95650.07643920.042220
Osiedle Słoneczne 631-95650.07650520.043141
Osiedle Słoneczne 6A31-95650.07671520.042808
Osiedle Słoneczne 731-95650.07675920.044104
Osiedle Słoneczne 831-95750.07693720.044895
Osiedle Słoneczne 8A31-95750.07713920.044290
Osiedle Słoneczne 931-95750.07783420.044136
Osiedle Słoneczne 1031-95750.07762620.043401
Osiedle Słoneczne 1131-95750.07812620.043245
Osiedle Słoneczne 1231-95750.07806020.041984
Osiedle Słoneczne 1331-95750.07747320.041133
Osiedle Słoneczne 1431-95850.07835420.040883
Osiedle Słoneczne 14A31-95850.07812520.040568
Osiedle Słoneczne 1531-95850.07806020.039649
Osiedle Słoneczne 1631-95850.07731820.039389
Osiedle Słoneczne 1731-95850.07725220.040357

Zabudowa — Osiedle Słoneczne, Kraków

0%adresów w budynkach jednorodzinnych
61,9%w budynkach wielorodzinnych
38,1%w innych budynkach (usługi, biura, gospodarcze)
3,7kondygnacji średnio, najwyższy: 8

Na podstawie 21 adresów dopasowanych do budynków z Bazy Danych Obiektów Topograficznych BDOT10k (GUGiK).

Komunikacja przy ulicy Osiedle Słoneczne

bardzo dobradostępność komunikacyjna (3869 pkt)
199 mdo najbliższego przystanku
23linii w promieniu 800 m
2,7 kmdo stacji kolejowej Kraków Lubocza
PrzystanekOdległośćLinie tramwajautobusmetrokolejOdjazdy w dzień roboczy
Aleja Róż 8 perony/słupki199 m110139142160163172193501601835 całą dobę
Żeromskiego 4 perony/słupki233 m110132139160163193501601609 całą dobę
Os. Zielone 2 perony/słupki301 m123132200 04:53–23:22
Struga 10 perony/słupki393 m1231321391421491631721935016011622741387 całą dobę
Os. Górali 2 perony/słupki420 m123132200 04:52–23:21
Plac Centralny im. R. Reagana 8 perony/słupki583 m14917450260166216212270741039 całą dobę
Aleja Przyjaźni 5 perony/słupki588 m103110122160572601342 całą dobę
Zalew Nowohucki 5 perony/słupki677 m163174193501162274719 04:07–00:09 (po północy)
Teatr Ludowy 4 perony/słupki712 m110123132139160163193501601760 całą dobę
Orkana733 m12360156 04:55–03:19 (po północy)
Os. Zgody 3 perony/słupki769 m1031221421725025721621482 04:28–23:59

Suma odjazdów w typowy dzień roboczy z przystanków w promieniu 800 m, ważona odległością (pełna waga do 300 m). Progi: ≥2000 bardzo dobra, ≥600 dobra, ≥150 średnia. Rozkłady: pliki GTFS przewoźników (lista źródeł); przystanki poza tymi miastami — BDOT10k (bez rozkładu).

Obwody głosowania

ObwódLokal wyborczyNumery
nr 375Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 105, os. Osiedle Słoneczne 12, 31-957 Kraków1, 1A, 2, 3, 4, 5, 6, 6A, 7, 8 … 17 (21 numerów)

Ceny mieszkań — Osiedle Słoneczne, Kraków

Mediana ceny za m² w transakcjach sprzedaży lokali mieszkalnych z Rejestru Cen Nieruchomości (październik 2024 – wrzesień 2026). Pokazujemy tylko obszary z co najmniej 5 transakcjami.

11 783 zł/m²ulica: Osiedle Słoneczne · 24 transakcje
typowo 10 964–12 998 zł/m², mediana ceny 475 000 zł, śr. 40,1 m²
14 617 zł/m²miejscowość: Kraków · 21 134 transakcje
typowo 12 550–16 764 zł/m², mediana ceny 695 000 zł, śr. 52,6 m²

Trend (ulica)

2025 I półr.
12 528 zł/m²8
2025 II półr.
10 863 zł/m²7
2026 I półr.
12 995 zł/m²7

Inne ulice — Kraków

Wszystkie ulice: Kraków →

Osiedle Słoneczne w innych miejscowościach

Najczęstsze pytania

Jaki kod pocztowy ma Osiedle Słoneczne w miejscowości Kraków?

Osiedle Słoneczne (Kraków) ma 3 kodów pocztowych: 31-956 — nr 1, 1A, 2, 3, 4, 5, 6, 6A, 7; 31-957 — nr 8, 8A, 9, 10, 11, 12, 13; 31-958 — nr 14, 14A, 15, 16, 17.

Jaki jest kod ULIC ulicy Osiedle Słoneczne (Kraków)?

Identyfikator ULIC to 38644, a SIMC miejscowości Kraków to 0950463. Pełny identyfikator TERYT ulicy: 0950463 + 38644.

Ile budynków z adresem jest przy Osiedle Słoneczne?

W Państwowym Rejestrze Granic przy Osiedle Słoneczne w miejscowości Kraków zarejestrowano 21 punktów adresowych (numery od 1 do 17).

💬 Pomoc B2B / WhatsApp
👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury