Tarczyn vs Serock — porównanie
Zestawienie danych GUS, cen transakcyjnych nieruchomości, szkół i adresów.
W skrócie
- Więcej mieszkańców ma Serock: 18 678, o 46% więcej niż Tarczyn (12 777).
- Wyższe dochody budżetu na mieszkańca ma Tarczyn: 9529 zł (Serock: 7869 zł).
- Niższe bezrobocie ma Tarczyn: 2,5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Serock: 3,6).
- Wyższe saldo migracji ma Serock: +28,5 na 1000 mieszkańców (Tarczyn: +13,7).
| Tarczyn gmina miejsko-wiejska ✕ | Serock gmina miejsko-wiejska ✕ | |
|---|---|---|
| Podstawowe | ||
| Rodzaj | gmina miejsko-wiejska | gmina miejsko-wiejska |
| Powiat | piaseczyński | legionowski |
| Województwo | mazowieckie | mazowieckie |
| Ludność ranking | 12 777 | 18 678 |
| Powierzchnia (km²) ranking | 114 | 110 |
| Gęstość (os./km²) ranking | 111,8 | 169,4 |
| Demografia | ||
| Dzieci i młodzież (%) ranking | 20,3 | 21,1 |
| Seniorzy (%) ranking | 21,7 | 20,3 |
| Zmiana ludności (na 1000) ranking | 14,9 | 29,2 |
| Saldo migracji (na 1000) ranking | 13,7 | 28,5 |
| Przyrost naturalny (na 1000) ranking | 0,4 | 0,4 |
| Praca i finanse | ||
| Bezrobotni na 100 os. w wieku prod. ranking | 2,5 | 3,6 |
| Dochody gminy na mieszkańca (zł) ranking | 9529 | 7869 |
| Firmy REGON na 1000 mieszk. ranking | 166 | 156 |
| Mieszkania i nieruchomości | ||
| Mieszkania na 1000 mieszk. ranking | 479 | 469 |
| Średnia pow. mieszkania (m²) ranking | 89,9 | 104 |
| Mieszkania oddane na 1000 ranking | 27,9 | 24,3 |
| Nowe adresy 2025 (na 1000) ranking | 17,2 | 24,9 |
| Cena mieszkania — mediana zł/m² ranking | 8563 | — |
| Cena domu — mediana ranking | 865 000 | 750 000 |
| Działka budowlana — mediana zł/m² ranking | 73 | — |
| Adresy i infrastruktura | ||
| Adresy w domach jednorodzinnych (%) | 85,7 | 82,4 |
| Adresy w budynkach wielorodzinnych (%) ranking | 3,1 | 1,8 |
| Średnia liczba kondygnacji ranking | 1,4 | 1,7 |
| Miejscowości | 45 | 37 |
| Ulice | 453 | 581 |
| Punkty adresowe | 4890 | 10 908 |
| Kody pocztowe | 1 | 2 |
| Szkoły i przedszkola | 11 | 13 |
| Uczniowie | 1915 | 2839 |
| Odległość do morza (km) ranking | 283,2 | 234 |
Źródła: GUS — Bank Danych Lokalnych (ostatni dostępny rok), Rejestr Cen Nieruchomości (transakcje z 24 miesięcy; mediany dla co najmniej 5 transakcji), PRG, RSPO, OpenStreetMap. Dane dla całej gminy (w gminach miejsko-wiejskich — miasto razem z obszarem wiejskim).
Najczęstsze pytania
Które miasto jest większe: Tarczyn czy Serock?
Więcej mieszkańców ma Serock: 18 678, o 46% więcej niż Tarczyn (12 777). Powierzchnia: Serock — 110 km², Tarczyn — 114 km².
Gdzie są tańsze domy: Tarczyn czy Serock?
Tańsze domy ma Serock: mediana 750 000 zł (Tarczyn: 865 000 zł).
Gdzie jest niższe bezrobocie: Tarczyn czy Serock?
Niższe bezrobocie ma Tarczyn: 2,5 zarejestrowanych bezrobotnych na 100 osób w wieku produkcyjnym (Serock: 3,6).
Które miasto jest „starsze”: Tarczyn czy Serock?
Większy udział seniorów (wiek poprodukcyjny) ma Tarczyn: 21,7% mieszkańców (Serock: 20,3%).
Które miasto jest bliżej morza: Tarczyn czy Serock?
Serock — 234 km w linii prostej od Bałtyku (Tarczyn: 283,2 km).
Popularne porównania
- Kraków vs Warszawa
- Warszawa vs Wrocław
- Łódź vs Warszawa
- Poznań vs Warszawa
- Gdańsk vs Warszawa
- Szczecin vs Warszawa
- Lublin vs Warszawa
- Bydgoszcz vs Warszawa
- Białystok vs Warszawa
- Katowice vs Warszawa
- Gdynia vs Warszawa
- Częstochowa vs Warszawa
- Rzeszów vs Warszawa
- Toruń vs Warszawa
- Radom vs Warszawa
- Sosnowiec vs Warszawa
- Kielce vs Warszawa
- Gliwice vs Warszawa
- Olsztyn vs Warszawa
- Bielsko-Biała vs Warszawa
- Warszawa vs Zabrze
- Bytom vs Warszawa
- Warszawa vs Zielona Góra
- Rybnik vs Warszawa
- Kraków vs Wrocław
- Kraków vs Łódź
- Kraków vs Poznań
- Gdańsk vs Kraków
- Kraków vs Szczecin
- Kraków vs Lublin