Gminy z największym udziałem zabudowy wielorodzinnej w województwie małopolskim
Ranking 50 gmin w województwie małopolskim według wskaźnika: adresy w blokach i kamienicach (%). Pierwsze miejsce: Maków Podhalański — 7,3 %.
Wskaźnik: Liczba ludności · Gęstość zaludnienia · Powierzchnia · Zmiana liczby ludności · Saldo migracji · Przyrost naturalny · Udział dzieci i młodzieży · Udział seniorów · Bezrobocie · Dochody gminy na mieszkańca · Przedsiębiorczość · Mieszkania na 1000 mieszkańców · Średnia powierzchnia mieszkania · Budownictwo mieszkaniowe · Nowe adresy · Ceny mieszkań · Ceny domów · Ceny działek budowlanych · Zabudowa wielorodzinna · Wysokość zabudowy · Odległość do morza
Województwo: cała Polska · dolnośląskie · kujawsko-pomorskie · lubelskie · lubuskie · łódzkie · małopolskie · mazowieckie · opolskie · podkarpackie · podlaskie · pomorskie · śląskie · świętokrzyskie · warmińsko-mazurskie · wielkopolskie · zachodniopomorskie
| # | Gmina | Powiat, województwo | adresy w blokach i kamienicach | Ludność | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Maków Podhalański gmina miejsko-wiejska | suski, małopolskie | 7,3 % | 15 566 | |
| 2 | Chrzanów gmina miejsko-wiejska | chrzanowski, małopolskie | 6,9 % | 43 122 | |
| 3 | Krynica-Zdrój gmina miejsko-wiejska | nowosądecki, małopolskie | 6,2 % | 15 276 | |
| 4 | Szczawnica gmina miejsko-wiejska | nowotarski, małopolskie | 5,5 % | 6567 | |
| 5 | Rabka-Zdrój gmina miejsko-wiejska | nowotarski, małopolskie | 5,3 % | 16 386 | |
| 6 | Wadowice gmina miejsko-wiejska | wadowicki, małopolskie | 4,4 % | 36 050 | |
| 7 | Olkusz gmina miejsko-wiejska | olkuski, małopolskie | 4,1 % | 44 782 | |
| 8 | Miechów gmina miejsko-wiejska | miechowski, małopolskie | 4,0 % | 18 401 | |
| 9 | Brzesko gmina miejsko-wiejska | brzeski, małopolskie | 3,6 % | 35 120 | |
| 10 | Chełmek gmina miejsko-wiejska | oświęcimski, małopolskie | 3,2 % | 12 063 | |
| 11 | Trzebinia gmina miejsko-wiejska | chrzanowski, małopolskie | 2,7 % | 31 823 | |
| 12 | Brzeszcze gmina miejsko-wiejska | oświęcimski, małopolskie | 2,6 % | 20 083 | |
| 13 | Skawina gmina miejsko-wiejska | krakowski, małopolskie | 2,3 % | 43 944 | |
| 14 | Andrychów gmina miejsko-wiejska | wadowicki, małopolskie | 2,1 % | 41 472 | |
| 15 | Libiąż gmina miejsko-wiejska | chrzanowski, małopolskie | 1,7 % | 20 715 | |
| 16 | Niepołomice gmina miejsko-wiejska | wielicki, małopolskie | 1,7 % | 34 020 | |
| 17 | Wieliczka gmina miejsko-wiejska | wielicki, małopolskie | 1,7 % | 70 471 | |
| 18 | Myślenice gmina miejsko-wiejska | myślenicki, małopolskie | 1,6 % | 45 429 | |
| 19 | Proszowice gmina miejsko-wiejska | proszowicki, małopolskie | 1,6 % | 15 224 | |
| 20 | Kęty gmina miejsko-wiejska | oświęcimski, małopolskie | 1,5 % | 33 014 | |
| 21 | Czarny Dunajec gmina miejsko-wiejska | nowotarski, małopolskie | 1,4 % | 22 115 | |
| 22 | Kalwaria Zebrzydowska gmina miejsko-wiejska | wadowicki, małopolskie | 1,4 % | 19 752 | |
| 23 | Krzeszowice gmina miejsko-wiejska | krakowski, małopolskie | 1,4 % | 31 661 | |
| 24 | Wolbrom gmina miejsko-wiejska | olkuski, małopolskie | 1,4 % | 21 566 | |
| 25 | Zator gmina miejsko-wiejska | oświęcimski, małopolskie | 1,3 % | 8994 | |
| 26 | Dąbrowa Tarnowska gmina miejsko-wiejska | dąbrowski, małopolskie | 1,2 % | 20 817 | |
| 27 | Muszyna gmina miejsko-wiejska | nowosądecki, małopolskie | 1,2 % | 11 012 | |
| 28 | Czchów gmina miejsko-wiejska | brzeski, małopolskie | 0,7 % | 9588 | |
| 29 | Szczucin gmina miejsko-wiejska | dąbrowski, małopolskie | 0,7 % | 12 272 | |
| 30 | Żabno gmina miejsko-wiejska | tarnowski, małopolskie | 0,7 % | 18 203 | |
| 31 | Słomniki gmina miejsko-wiejska | krakowski, małopolskie | 0,6 % | 13 620 | |
| 32 | Tuchów gmina miejsko-wiejska | tarnowski, małopolskie | 0,6 % | 16 752 | |
| 33 | Alwernia gmina miejsko-wiejska | chrzanowski, małopolskie | 0,5 % | 12 160 | |
| 34 | Biecz gmina miejsko-wiejska | gorlicki, małopolskie | 0,5 % | 15 827 | |
| 35 | Dobczyce gmina miejsko-wiejska | myślenicki, małopolskie | 0,5 % | 15 580 | |
| 36 | Książ Wielki gmina miejsko-wiejska | miechowski, małopolskie | 0,5 % | 4736 | |
| 37 | Skała gmina miejsko-wiejska | krakowski, małopolskie | 0,4 % | 10 860 | |
| 38 | Stary Sącz gmina miejsko-wiejska | nowosądecki, małopolskie | 0,4 % | 23 420 | |
| 39 | Ciężkowice gmina miejsko-wiejska | tarnowski, małopolskie | 0,3 % | 10 929 | |
| 40 | Radłów gmina miejsko-wiejska | tarnowski, małopolskie | 0,3 % | 9288 | |
| 41 | Bobowa gmina miejsko-wiejska | gorlicki, małopolskie | 0,2 % | 9499 | |
| 42 | Nowe Brzesko gmina miejsko-wiejska | proszowicki, małopolskie | 0,2 % | 5590 | |
| 43 | Nowy Wiśnicz gmina miejsko-wiejska | bocheński, małopolskie | 0,2 % | 14 522 | |
| 44 | Piwniczna-Zdrój gmina miejsko-wiejska | nowosądecki, małopolskie | 0,2 % | 9750 | |
| 45 | Zakliczyn gmina miejsko-wiejska | tarnowski, małopolskie | 0,2 % | 12 315 | |
| 46 | Koszyce gmina miejsko-wiejska | proszowicki, małopolskie | 0,1 % | 5169 | |
| 47 | Sułkowice gmina miejsko-wiejska | myślenicki, małopolskie | 0,1 % | 15 274 | |
| 48 | Wojnicz gmina miejsko-wiejska | tarnowski, małopolskie | 0,1 % | 13 018 | |
| 49 | Świątniki Górne gmina miejsko-wiejska | krakowski, małopolskie | 0,1 % | 11 165 | |
| 50 | Ryglice gmina miejsko-wiejska | tarnowski, małopolskie | 0,0 % | 11 124 |
Porównaj pierwsze trzy gminy → · Wszystkie rankingi
Najczęstsze pytania
Która gmina w województwie małopolskim jest najbardziej „blokowe”?
Maków Podhalański (gmina miejsko-wiejska, pow. suski): 7,3 %. Kolejne: Chrzanów (6,9), Krynica-Zdrój (6,2), Szczawnica (5,5), Rabka-Zdrój (5,3).
Która gmina w województwie małopolskim jest z największym udziałem domów jednorodzinnych?
Ryglice (gmina miejsko-wiejska, pow. tarnowski): 0,0 %.
Skąd pochodzą dane?
Baza Danych Obiektów Topograficznych BDOT10k (GUGiK) — budynki dopasowane do punktów adresowych PRG; gminy z co najmniej 100 dopasowanymi adresami. Ranking obejmuje 50 gmin (miejsko-wiejskie).