Aleja Pokoju, Kraków

Aleja Pokoju, Kraków (dzielnice Nowa Huta, Śródmieście) — gmina miejska Kraków, powiat miejski Kraków, woj. małopolskie. 96 adresów, 2 kody pocztowe.

Nazwa
Aleja Pokoju
Miejscowość
Kraków SIMC 0950463
Dzielnice
Nowa Huta, Śródmieście
ULIC (TERYT)
38302
Gmina
Kraków TERC 1261011
Powiat
Kraków
Województwo
małopolskie
Kody pocztowe
31-548, 31-564
Numery
1 – 93

Kody pocztowe wg numerów

Kod pocztowyNumery budynków
31-5481, 1A, 2, 2A, 3, 4, 5, 5a, 5b, 6 … 83F (37 numerów)
31-56414, 14a, 18, 18A, 18B, 18C, 18D, 18E, 20, 20a … 93 (59 numerów)

Adresy — Aleja Pokoju (96)

NumerKod pocztowySzer. (lat)Dł. (lon)
Aleja Pokoju 131-54850.05769419.960968
Aleja Pokoju 1A31-54850.05784919.961434
Aleja Pokoju 231-54850.05839519.960334
Aleja Pokoju 2A31-54850.05880919.960654
Aleja Pokoju 331-54850.05773419.962156
Aleja Pokoju 431-54850.05908119.962254
Aleja Pokoju 531-54850.05848619.962655
Aleja Pokoju 5a31-54850.05911219.963839
Aleja Pokoju 5b31-54850.05913319.964044
Aleja Pokoju 631-54850.05988219.963577
Aleja Pokoju 731-54850.05914919.964704
Aleja Pokoju 831-54850.05976819.964288
Aleja Pokoju 931-54850.05926319.965233
Aleja Pokoju 1031-54850.06018219.965168
Aleja Pokoju 1131-54850.05917319.965346
Aleja Pokoju 1231-54850.06009819.965862
Aleja Pokoju 1331-54850.05902319.965376
Aleja Pokoju 1431-56450.06024519.966563
Aleja Pokoju 14a31-56450.06033619.966955
Aleja Pokoju 1531-54850.05951719.966052
Aleja Pokoju 1631-54850.06106519.969534
Aleja Pokoju 1731-54850.05959119.966358
Aleja Pokoju 1831-56450.06082519.974074
Aleja Pokoju 18A31-56450.06081519.973483
Aleja Pokoju 18B31-56450.06141019.974104
Aleja Pokoju 18C31-56450.06194319.974590
Aleja Pokoju 18D31-56450.06228819.974883
Aleja Pokoju 18E31-56450.06313019.974656
Aleja Pokoju 1931-54850.05970019.966817
Aleja Pokoju 2031-56450.06002319.976034
Aleja Pokoju 20a31-56450.06048219.976411
Aleja Pokoju 2131-54850.05995019.967851
Aleja Pokoju 2231-54850.06024319.976920
Aleja Pokoju 2331-54850.06005119.968261
Aleja Pokoju 2431-54850.06040519.977539
Aleja Pokoju 2631-54850.06064019.978029
Aleja Pokoju 27a31-56450.06004819.969221
Aleja Pokoju 27b31-56450.05972419.969384
Aleja Pokoju 2831-54850.06087719.978470
Aleja Pokoju 2931-56450.06003719.969748
Aleja Pokoju 29a31-56450.05974319.971722
Aleja Pokoju 29b31-56450.05957019.972675
Aleja Pokoju 3031-54850.06111719.979020
Aleja Pokoju 31a31-56450.05926119.975093
Aleja Pokoju 31b31-56450.05922219.975265
Aleja Pokoju 3231-56450.06144019.979473
Aleja Pokoju 32A31-56450.06161219.979592
Aleja Pokoju 3331-56450.05895719.975997
Aleja Pokoju 3731-56450.05955219.977591
Aleja Pokoju 4131-56450.06000719.978568
Aleja Pokoju 4331-56450.06025219.979039
Aleja Pokoju 4431-56450.06407619.984342
Aleja Pokoju 4531-56450.06051219.979635
Aleja Pokoju 4631-56450.06579919.986727
Aleja Pokoju 5131-56450.06312719.985439
Aleja Pokoju 52A31-56450.06562619.991331
Aleja Pokoju 52B31-56450.06589019.991625
Aleja Pokoju 5331-56450.06334819.986465
Aleja Pokoju 5531-56450.06353619.986631
Aleja Pokoju 55A31-56450.06343319.986707
Aleja Pokoju 5731-56450.06341019.987533
Aleja Pokoju 5831-56450.06563119.992991
Aleja Pokoju 6031-56450.06562919.993214
Aleja Pokoju 6231-56450.06565419.993617
Aleja Pokoju 62A31-56450.06540519.993451
Aleja Pokoju 6331-56450.06470719.993874
Aleja Pokoju 63a31-54850.06463919.994507
Aleja Pokoju 6431-56450.06597019.994223
Aleja Pokoju 6531-56450.06486219.995519
Aleja Pokoju 6731-56450.06453119.999537
Aleja Pokoju 6831-56450.06666719.997304
Aleja Pokoju 7131-56450.06688220.005325
Aleja Pokoju 7831-56450.06912720.009942
Aleja Pokoju 8031-56450.06986020.013479
Aleja Pokoju 8131-56450.06737720.007336
Aleja Pokoju 81A31-54850.06701720.008095
Aleja Pokoju 81B31-54850.06687420.007542
Aleja Pokoju 81C31-54850.06629820.007675
Aleja Pokoju 81D31-54850.06649220.008437
Aleja Pokoju 81E31-54850.06598420.008425
Aleja Pokoju 8231-56450.07021520.013999
Aleja Pokoju 8331-56450.06793520.009164
Aleja Pokoju 83A31-56450.06742920.008862
Aleja Pokoju 83B31-56450.06759120.009368
Aleja Pokoju 83C31-56450.06774620.009929
Aleja Pokoju 83D31-54850.06657120.010160
Aleja Pokoju 83E31-54850.06632820.010453
Aleja Pokoju 83F31-54850.06686820.009815
Aleja Pokoju 8431-56450.07021020.014185
Aleja Pokoju 8731-56450.06825720.010560
Aleja Pokoju 8931-56450.06858720.011858
Aleja Pokoju 89a31-56450.06886520.012070
Aleja Pokoju 89B31-56450.06882520.012123
Aleja Pokoju 9031-56450.07255620.016598
Aleja Pokoju 9131-56450.06927220.013421
Aleja Pokoju 9331-56450.06967420.014101

Zabudowa — Aleja Pokoju, Kraków

10,6%adresów w budynkach jednorodzinnych
50,6%w budynkach wielorodzinnych
38,8%w innych budynkach (usługi, biura, gospodarcze)
4,5kondygnacji średnio, najwyższy: 12

Na podstawie 85 adresów dopasowanych do budynków z Bazy Danych Obiektów Topograficznych BDOT10k (GUGiK).

Komunikacja przy ulicy Aleja Pokoju

dobradostępność komunikacyjna (1491 pkt)
89 mdo najbliższego przystanku
16linii w promieniu 800 m
2,7 kmdo stacji kolejowej Kraków Zabłocie
PrzystanekOdległośćLinie tramwajautobusmetrokolejOdjazdy w dzień roboczy
TAURON Arena Kraków Al. Pokoju 5 perony/słupki89 m1241286621142271797 całą dobę
TAURON Arena Kraków 2 perony/słupki422 m124128250 04:41–23:16
Dąbie 4 perony/słupki535 m1286621142271675 całą dobę
Ogród Doświadczeń 3 perony/słupki719 m6621142271278 całą dobę
Białucha 4 perony/słupki761 m664591215164970741263 całą dobę
Ofiar Dąbia775 m12866270 całą dobę

Suma odjazdów w typowy dzień roboczy z przystanków w promieniu 800 m, ważona odległością (pełna waga do 300 m). Progi: ≥2000 bardzo dobra, ≥600 dobra, ≥150 średnia. Rozkłady: pliki GTFS przewoźników (lista źródeł); przystanki poza tymi miastami — BDOT10k (bez rozkładu).

Obwody głosowania

ObwódLokal wyborczyNumery
nr 33XIII Liceum Ogólnokształcące, ul. Sądowa 4, 31-542 Kraków1, 1A, 2, 2A, 3, 4, 5, 6, 8
nr 31Szkoła Podstawowa Nr 38, ul. płk. Francesco Nullo 23, 31-543 Kraków7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 14a, 15, 16 … 29b (19 numerów)
nr 30Szkoła Podstawowa Nr 38, ul. płk. Francesco Nullo 23, 31-543 Kraków18, 18A, 18B, 18C, 18D, 18E
nr 40Szkoła Podstawowa Nr 39, ul. Stanisława Jachowicza 5, 31-564 Kraków20, 20a, 22, 24, 26, 28, 30, 31b, 32, 32A … 46 (17 numerów)
nr 200Oddziały Szkoły Podstawowej Nr 97, ul. Armii "Kraków" 76, 30-433 Kraków31a
nr 293Szkoła Podstawowa Nr 156, ul. Centralna 39, 31-586 Kraków51, 53, 55, 55A, 57
nr 296Szkoła Podstawowa Nr 156, ul. Centralna 39, 31-586 Kraków52A, 52B, 58, 60, 62, 62A, 63, 63a, 64, 65 … 93 (37 numerów)

Ceny mieszkań — Aleja Pokoju, Kraków

Mediana ceny za m² w transakcjach sprzedaży lokali mieszkalnych z Rejestru Cen Nieruchomości (październik 2024 – wrzesień 2026). Pokazujemy tylko obszary z co najmniej 5 transakcjami.

15 728 zł/m²ulica: Aleja Pokoju · 53 transakcje
typowo 13 349–18 270 zł/m², mediana ceny 679 000 zł, śr. 50 m²
14 617 zł/m²miejscowość: Kraków · 21 134 transakcje
typowo 12 550–16 764 zł/m², mediana ceny 695 000 zł, śr. 52,6 m²

Trend (ulica)

2024 II półr.
18 197 zł/m²3
2025 I półr.
15 087 zł/m²8
2025 II półr.
14 838 zł/m²21
2026 I półr.
17 006 zł/m²18
2026 II półr.
17 984 zł/m²3

Inne ulice — Kraków

Wszystkie ulice: Kraków →

Aleja Pokoju w innych miejscowościach

Najczęstsze pytania

Jaki kod pocztowy ma Aleja Pokoju w miejscowości Kraków?

Aleja Pokoju (Kraków) ma 2 kodów pocztowych: 31-548 — nr 1, 1A, 2, 2A, 3, 4, 5, 5a, 5b, 6 … 83F (37 numerów); 31-564 — nr 14, 14a, 18, 18A, 18B, 18C, 18D, 18E, 20, 20a … 93 (59 numerów).

Jaki jest kod ULIC ulicy Aleja Pokoju (Kraków)?

Identyfikator ULIC to 38302, a SIMC miejscowości Kraków to 0950463. Pełny identyfikator TERYT ulicy: 0950463 + 38302.

Ile budynków z adresem jest przy Aleja Pokoju?

W Państwowym Rejestrze Granic przy Aleja Pokoju w miejscowości Kraków zarejestrowano 96 punktów adresowych (numery od 1 do 93).

💬 Pomoc B2B / WhatsApp
👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury