Osiedle Na Wzgórzach, Kraków

Osiedle Na Wzgórzach, Kraków (dzielnica Nowa Huta) — gmina miejska Kraków, powiat miejski Kraków, woj. małopolskie. 63 adresy, 7 kodów pocztowych.

Nazwa
Osiedle Na Wzgórzach
Miejscowość
Kraków SIMC 0950463
Dzielnica
Nowa Huta
ULIC (TERYT)
52868
Gmina
Kraków TERC 1261011
Powiat
Kraków
Województwo
małopolskie
Kody pocztowe
31-721, 31-722, 31-723, 31-724, 31-725, 31-726, 31-727
Numery
1 – 44

Kody pocztowe wg numerów

Kod pocztowyNumery budynków
31-7211, 1a, 2, 3, 4, 4a, 5, 6, 7, 8
31-7229, 10, 11, 12, 13, 13a, 14, 14a, 15, 15a … 16 (13 numerów)
31-72317, 17a, 17B, 17c, 17d, 17e, 18, 19, 19a, 20 … 23 (14 numerów)
31-72424, 25, 25A, 26, 27
31-72528, 28a, 29, 29a, 30, 31, 32, 33
31-72634, 35, 36, 36a, 37, 38, 39, 39a
31-72740, 41, 42, 43, 44

Adresy — Osiedle Na Wzgórzach (63)

NumerKod pocztowySzer. (lat)Dł. (lon)
Osiedle Na Wzgórzach 131-72150.09241720.060060
Osiedle Na Wzgórzach 1a31-72150.09182820.058831
Osiedle Na Wzgórzach 231-72150.09306220.059697
Osiedle Na Wzgórzach 331-72150.09304520.058882
Osiedle Na Wzgórzach 431-72150.09320220.058227
Osiedle Na Wzgórzach 4a31-72150.09301720.056809
Osiedle Na Wzgórzach 531-72150.09357720.058630
Osiedle Na Wzgórzach 631-72150.09353420.059306
Osiedle Na Wzgórzach 731-72150.09373120.059974
Osiedle Na Wzgórzach 831-72150.09436120.060433
Osiedle Na Wzgórzach 931-72250.09461720.060909
Osiedle Na Wzgórzach 1031-72250.09487720.061254
Osiedle Na Wzgórzach 1131-72250.09555420.060845
Osiedle Na Wzgórzach 1231-72250.09588220.061059
Osiedle Na Wzgórzach 1331-72250.09624420.061214
Osiedle Na Wzgórzach 13a31-72250.09736420.060135
Osiedle Na Wzgórzach 1431-72250.09663220.061607
Osiedle Na Wzgórzach 14a31-72250.09690720.060797
Osiedle Na Wzgórzach 1531-72250.09698320.061865
Osiedle Na Wzgórzach 15a31-72250.09716920.061117
Osiedle Na Wzgórzach 15D31-72250.09803420.062110
Osiedle Na Wzgórzach 15E31-72250.09755520.062350
Osiedle Na Wzgórzach 1631-72250.09699220.062524
Osiedle Na Wzgórzach 1731-72350.09706920.063219
Osiedle Na Wzgórzach 17a31-72350.09820720.063707
Osiedle Na Wzgórzach 17B31-72350.09934820.063466
Osiedle Na Wzgórzach 17c31-72350.09736220.064053
Osiedle Na Wzgórzach 17d31-72350.09752920.063443
Osiedle Na Wzgórzach 17e31-72350.09827720.064392
Osiedle Na Wzgórzach 1831-72350.09688120.063869
Osiedle Na Wzgórzach 1931-72350.09668920.064517
Osiedle Na Wzgórzach 19a31-72350.09701320.064685
Osiedle Na Wzgórzach 2031-72350.09608020.064790
Osiedle Na Wzgórzach 20a31-72350.09654620.065192
Osiedle Na Wzgórzach 2131-72350.09581620.065099
Osiedle Na Wzgórzach 2231-72350.09566720.064616
Osiedle Na Wzgórzach 2331-72350.09600220.063850
Osiedle Na Wzgórzach 2431-72450.09640620.063848
Osiedle Na Wzgórzach 2531-72450.09627620.063247
Osiedle Na Wzgórzach 25A31-72450.09628920.062925
Osiedle Na Wzgórzach 2631-72450.09677020.063264
Osiedle Na Wzgórzach 2731-72450.09643720.062550
Osiedle Na Wzgórzach 2831-72550.09582420.062341
Osiedle Na Wzgórzach 28a31-72550.09594820.062956
Osiedle Na Wzgórzach 2931-72550.09544320.062693
Osiedle Na Wzgórzach 29a31-72550.09584520.062841
Osiedle Na Wzgórzach 3031-72550.09517220.062083
Osiedle Na Wzgórzach 3131-72550.09466920.062381
Osiedle Na Wzgórzach 3231-72550.09488320.062632
Osiedle Na Wzgórzach 3331-72550.09514720.062894
Osiedle Na Wzgórzach 3431-72650.09536720.063280
Osiedle Na Wzgórzach 3531-72650.09561720.063607
Osiedle Na Wzgórzach 3631-72650.09520820.064413
Osiedle Na Wzgórzach 36a31-72650.09525320.064727
Osiedle Na Wzgórzach 3731-72650.09504220.063847
Osiedle Na Wzgórzach 3831-72650.09459620.063678
Osiedle Na Wzgórzach 3931-72650.09437520.062969
Osiedle Na Wzgórzach 39a31-72650.09408720.063513
Osiedle Na Wzgórzach 4031-72750.09412620.062395
Osiedle Na Wzgórzach 4131-72750.09383220.061941
Osiedle Na Wzgórzach 4231-72750.09352820.061513
Osiedle Na Wzgórzach 4331-72750.09323620.061002
Osiedle Na Wzgórzach 4431-72750.09290420.060911

Zabudowa — Osiedle Na Wzgórzach, Kraków

0%adresów w budynkach jednorodzinnych
71,4%w budynkach wielorodzinnych
28,6%w innych budynkach (usługi, biura, gospodarcze)
4kondygnacji średnio, najwyższy: 11

Na podstawie 63 adresów dopasowanych do budynków z Bazy Danych Obiektów Topograficznych BDOT10k (GUGiK).

Komunikacja przy ulicy Osiedle Na Wzgórzach

bardzo dobradostępność komunikacyjna (3238 pkt)
152 mdo najbliższego przystanku
21linii w promieniu 800 m
987 mdo stacji kolejowej Kraków Lubocza
PrzystanekOdległośćLinie tramwajautobusmetrokolejOdjazdy w dzień roboczy
Jarzębiny 6 perony/słupki152 m122149180202212222232262608157174815 całą dobę
Wzgórza Krzesławickie 7 perony/słupki256 m122149180198202212222232262608157174872 całą dobę
Architektów Szkoła 4 perony/słupki342 m19860868 całą dobę
Os. Na Stoku Szkoła 4 perony/słupki377 m122142180601608292 całą dobę
Darwina 6 perony/słupki390 m110142160157174748 04:03–23:47
Cmentarz Grębałów Południe 4 perony/słupki405 m110142160216 04:04–23:39
Architektów 6 perony/słupki563 m142180182198511608489 całą dobę
Elektromontaż 6 perony/słupki651 m13814260174370 04:16–03:43 (po północy)
Szpital Okulistyczny665 m14914 05:04–17:35
Cmentarz Grębałów 4 perony/słupki678 m110142160216 04:05–23:38
Grodzki Urząd Pracy 2 perony/słupki709 m74141 04:45–23:45
Kantorowicka710 m18023 06:14–21:58

Suma odjazdów w typowy dzień roboczy z przystanków w promieniu 800 m, ważona odległością (pełna waga do 300 m). Progi: ≥2000 bardzo dobra, ≥600 dobra, ≥150 średnia. Rozkłady: pliki GTFS przewoźników (lista źródeł); przystanki poza tymi miastami — BDOT10k (bez rozkładu).

Obwody głosowania

ObwódLokal wyborczyNumery
nr 364Szkoła Podstawowa Nr 129, os. Osiedle Na Wzgórzach 13a, 31-722 Kraków1, 1a, 2, 3, 4, 4a, 5, 6, 7, 8 … 44 (29 numerów)
nr 365Szkoła Podstawowa Nr 129, os. Osiedle Na Wzgórzach 13a, 31-722 Kraków11, 12, 13, 13a, 14, 14a, 15, 15a, 15D, 15E … 29a (34 numerów)

Ceny mieszkań — Osiedle Na Wzgórzach, Kraków

Mediana ceny za m² w transakcjach sprzedaży lokali mieszkalnych z Rejestru Cen Nieruchomości (październik 2024 – wrzesień 2026). Pokazujemy tylko obszary z co najmniej 5 transakcjami.

11 566 zł/m²ulica: Osiedle Na Wzgórzach · 53 transakcje
typowo 10 515–12 771 zł/m², mediana ceny 484 000 zł, śr. 41,4 m²
14 617 zł/m²miejscowość: Kraków · 21 134 transakcje
typowo 12 550–16 764 zł/m², mediana ceny 695 000 zł, śr. 52,6 m²

Trend (ulica)

2025 I półr.
11 418 zł/m²16
2025 II półr.
12 347 zł/m²14
2026 I półr.
11 023 zł/m²15
2026 II półr.
11 226 zł/m²6

Inne ulice — Kraków

Wszystkie ulice: Kraków →

Najczęstsze pytania

Jaki kod pocztowy ma Osiedle Na Wzgórzach w miejscowości Kraków?

Osiedle Na Wzgórzach (Kraków) ma 7 kodów pocztowych: 31-721 — nr 1, 1a, 2, 3, 4, 4a, 5, 6, 7, 8; 31-722 — nr 9, 10, 11, 12, 13, 13a, 14, 14a, 15, 15a … 16 (13 numerów); 31-723 — nr 17, 17a, 17B, 17c, 17d, 17e, 18, 19, 19a, 20 … 23 (14 numerów); 31-724 — nr 24, 25, 25A, 26, 27; 31-725 — nr 28, 28a, 29, 29a, 30, 31, 32, 33; 31-726 — nr 34, 35, 36, 36a, 37, 38, 39, 39a; 31-727 — nr 40, 41, 42, 43, 44.

Jaki jest kod ULIC ulicy Osiedle Na Wzgórzach (Kraków)?

Identyfikator ULIC to 52868, a SIMC miejscowości Kraków to 0950463. Pełny identyfikator TERYT ulicy: 0950463 + 52868.

Ile budynków z adresem jest przy Osiedle Na Wzgórzach?

W Państwowym Rejestrze Granic przy Osiedle Na Wzgórzach w miejscowości Kraków zarejestrowano 63 punkty adresowe (numery od 1 do 44).

💬 Pomoc B2B / WhatsApp
👨‍💻Inżynier B2B OnlineWsparcie integracji API adresów

Pomożemy wdrożyć API, dobrać plan i przygotować ofertę dla firmy.

✉️[email protected]Wyceny, plan Business, faktury